Neljapäeval, 2. juunil toimus kettagolfivõistlus, milles selgitati osavamate kettagolfaritega koolid. Klassikalise rajal toimuva mõõduvõtu asemel läbisid koolinoored erinevaid oskusi nõudvaid kontrollpunkte. Puttimise, lähenemise ja distantsiviske vilumust näitasid 6.-12. klassi õpilased kolmes vanuserühmas.

Varblaste vanuseklassis (6.-7. klassid) võidutsesid Kohila gümnaasiumi õpilased. Kolme ülesande koondtulemus 7660 punkti tõi neile esikoha. Hõbedale mängisid end Iisaku koolilapsed, kogudes 6030 punkti ning pronksile jõudsid 4890 punktiga Järva-Jaani Gümnaasiumi õpilased.

Lõokestes (8.-9. klassid) näitasid parimat minekut Iisaku koolinoored, kuld võideti 6045 punktiga. Teisele kohale tõusis Järva-Jaani 5450 punktiga. Kaugele ei jäänud ka Kohila koolinoored, teenides 5240 punktiga pronksi.

Toonekurgedes ehk gümnasistide seas tõusid teistest kõrgemale taas Kohila õpilased. Konkurendid alistati 7690 punktiga. Teisele kohal sättisid end 6285 punktiga Järva-Jaani Gümnaasiumi noored ning kolmandale Tallinna Järveotsa Gümnaasiumi õpilased 6070 punktiga.

Tunnustust jagati ka iga vanuserühma parimale tüdrukule ja poisile. Varblaste osavaim tüdruk oli individuaalselt kogutus 700 punktiga Eveli Toomel Iisaku Gümnaasumist ning parim poiss 1910 punktiga Jaagup Pajumets Kohila Gümnaasiumist. Lõokeste parim tüdruk oli 1020 punktiga Riti Marell Paal ning parim poiss 1465 punktiga Joonas Puur. Mõlemad õpivad Iisaku Gümnaasiumis. Toonekurgede kõrgeimad individuaalsed tulemused tüdrukute ja poiste seas tegid Kohila gümnasistid Melani Vahesaar (1075 p) ning Karl Kevin Kook (1680 p).

Võistluse korraldamise pealik oli kettagolfis enamuse jaoks tuttav Merilyn Ivask koos oma õpilastega, kes abistasid igas kontrollpunktis kohtunikena. Lisaks lõi kaasa Eesti Koolispordi Liit ja Järvamaa Spordiliit. Mänguvahendite ja auhindadega toetasid ettevõtmist Disctroyer, DiscSport.ee ja Sportland. Suurimad tänud kaasa aitajatele – see on investeering järgmise põlvkonna kettagolfaritesse!

Liitu EDGL uudiskirjaga

kui soovid end hoida kursis EDGL tähtsamate tegemistega. Uudiskiri ilmub kord kuus.

Loe lisaks ka: