Juba ProEhitus Karikasarja kõige esimesel tunnil avas MP40 mängija Aivo Moorits holariteskoori. Tagakäe avavise maandus otse korvi number üks, mis mängib kolmandana peale A ja B korvi.

Kõigest 55 meetri kaugusel tiialast kuid künka poolt varjatud korvi saab rünnata orienteeruvalt vaid kõrgendatud lipu järgi. Vürtsi lisavad puud, mis pakuvad lähenemiseks terve valiku koridore. P Model US tegi korvi maandudes kerge kolksatuse, mis Mooritsa sõnul kõlas rohkem kui alaraua õrritav hääl ning kuna teised ei kuulnud üldse midagi, jäi õhku küsimärk. Kaasas jalutanud konkurent Kristjan Solodov käis kiirelt vaatamas ja ütles seepeale: “Lihtne mäng!” – esimene hole in one oli olemas.

Kogu MP40 eesots oli tasavägine. Alguses hoidsid kõrgeid tulemusi lisaks Mooritsale Raimo Kimmel ja Jaanus Muts. Mõneks ajaks vahetas Mutsi välja Evgeni Smirnov, liidergrupina stardivad homme Moorits (-5), Kimmel (-4), Marek Põder (-3) ja Tanel Viirmann(-3).

Ka MPO esimese päeva lõppseis on tasavägine, esikohta jagavad Mathias Villota ja Rauno Esaul tulemusega 8 viset alla par’i. Eesotsa mängijate Esauli ja Rasmus Metsamaa tulemustele aitas vaieldamatult kaasa 100% tabatud putid ringi sees. Mainimist väärt on ka Aimar Alesmaa bougey-vaba ring, mida ta ise kommenteeris kui päästetöö tulemus. Teatavasti see statistikas ei kajastu ja loeb lõppude lõpuks number. Jälitajaid jäi -5 peale kaheksa ning järjekordselt on eesotsas vanuse järgi omajagu juuniormängijaid. Nii liider- kui jälitajagrupis on neid homme kokku kolm.

Naiste stardiajaks oli tuul juba korralikult tõusnud, kuid see ei takistanud ka neil korve alla par’i mängimast. Samas teame, et võitja pole see, kes võtab kõige rohkem birdie‘sid, vaid see, kes teeb kõige vähem viskeid. Maria Liivamägi mängis pool ringi rahulikult ja tasakaalukalt, juhtides ilma ühegi rohelise ruuduta. Samasuguse mänguga hoidis tempot Anna-Grete Arak, kuid viimaste korvide järel jagasid esikohta Liivamägi, Kaidi Allsalu ja Ly Teder (+8). 

MP50 esiotsa veab esimest aastat selle vanuse divisjonis mängiv Tambet Lõhmus (+3), kellele järgnevad Raimo Laosma (+4) ja Rainer Lille (+7). Selja taha jäi nii mõnigi tugev mängija. Kaeme, mis homme saama hakkab. Muu hulgas selguvad ju ka EMV-le pääsejad.

MP60 esikolmik läks viimasele korvile väikeste vahedega ja arvestades korvi iseloomu, oli lõppseis pigem väga lahtine. Nii tõusiski teist kohta hoidnud Vaiko Hussar (+8) par’iga esimeseks samal ajal, kui juhtinud Ago Silm (+9) võttis OB-ga kaks üle. Kolmandana stardib homme Hillar Neiland (+11). 

Liitu EDGL uudiskirjaga

kui soovid end hoida kursis EDGL tähtsamate tegemistega. Uudiskiri ilmub kord kuus.

Loe lisaks ka: