Vägagi sündmusterohke discgolfi nädalavahetus möödus Kõrvemaal, kus toimus ProEhitus Karikasarja esimene etapp. Autasustati viie divisjoni paremaid, visati kolm hole in one’i ja jagati esimesed pääsmed Smartpost Itella Eesti Meistrivõistlustele Discgolfis 2022.

Esimesena sai selgeks MP60 divisjoni lõppseis. Stabiilne esikolmik mängis põhimõtteliselt samu tulemusi, mis eile, kuid ringi lõppskoori vahetasid Ago Silm ja Vaiko Hussar. Tagajärjeks oli võrdne tulemus +17, mis viis nad ümbermängimisele. Esikoht otsustati A korvil, kus Hussar jäi puttimiseks ebamugavalt männi ligidusse, Silm seevastu sai puti tehtud ja sellega ka esimese koha karika. Kolmandat kohta hoidis lõpuni Hillar Neiland. Eilsega võrreldes ühe viske rohkem teinuna lõpetas ta tulemusega +23.

MP50 ei suutnud samuti finaalringiga poodiumit lõpuni paika panna. Kolmanda koha karika nimel tuli edasi võidelda Rainer Lillel ja Andres Ramstil (+14). Ümbermängimiseks kasutati A ja B korvi ning viimaks ka C, kus Lille ketas maandus vette, valitsev Eesti meister Ramst tegi puhta soorituse. Tagantpoolt võttis hoo üles kuuendana startinud Janek Võõbus. Eilsest kuus viset parem tulemus tõi koguskooriks +12 ja viis ta teisele kohale. Tambet Lõhmus esikohta ei loovutanud, selle tagas koondtulemus +7.

MP40 liidri algus oli rabe ja koht libises käest juba esimesel korvil. Juhtima läks Raimo Kimmel, kes hoidis seda turvalise mänguga lõpuni, koondtulemuseks jäi -8. Marek Põder alustas ringi neutraalse par’iga, kuid B korvil otsustas samuti holariskoori täiendada. Tagakäeviskest lendu läinud ketas läbis täpselt 89 meetrit otse korvi. Jõudsalt liikusid tagantpoolt ette Evgeni Smirnov ja Kristjan Solodov, kes joonistas metrixi skooritabelisse pika roheliste ruutude jada. Liidrina startinud Moorits langes mängu keskel lausa kaheksandaks, kuid suutis end uuesti poodiumile mängida. Tulemusega -3 saavutas ta kolmanda koha. Hommikul kolmandalt positsioonilt mängu alustanud Tanel Viirmann tegi tulemuse -6 ja tuli sellega teiseks.

Naiste avatud divisjonis võttis liidrikoha sisse Kristi Unt. Päeva parima tulemusega edestas ta lähimat naabrit seitsme viskega ja võitis koondtulemusega +10. Lähim naaber tänase põhjal oli Eleri Pastak, kelle lõpptulemus poodiumikohale ei viinud, kuid rõõmu jagus rohkemaks 18. korvil, mille ta läbis vaid ühe viskega. Teise koha võitis Kaidi Allsalu tulemusega +17 ja ühe viske tegi rohkem Maria Liivamägi.

MPO-s suutis Aimar Alesmaal ainsana liidergrupist end poodiumile mängida. Kokku 11 viset alla par’i tagas talle teise koha. Ühe viske vähem tegi Simar Villmann, kes noppis seega esikoha, ning ühe viskega jäid maha Mauri Villmann, Henar Ruudna, Roland Kõur ja Rasmus Metsamaa. Ees ootas kolmanda koha karikale mängimine, mis algas A rajalt ja jättis mängu vaid pooled. B korvil läksid kohta klaarima Kõur ja Ruudna, kellest esimese avadraiv jäi puude taha ja teise oma maandus kahe meetri peal korvist. Kõur andis endast parima, et teise viskega korvi jõuda, kuid oksad võtsid siiski hoo maha ja kolmanda koha karikas oli Ruudna oma.

Vaata kõiki tulemusi siin >

Võistlust pildistas Anne-Ly Palm ja mõned üksikud on ka korraldaja tehtud. Leia need siit >

Pääsmed meistrivõistlusele

Igal etapil saavad pääsme 8 MPO, 5 MP40 ja 3 FPO paremat. Kuni kolm viigiliste tulemuse teinud mängijat saavad pääsme meistrivõistlustele. Enama arvu mängijate võrdse tulemuse korral viib TD läbi ümbermängimise. Smartpost Itella Eesti Meistrivõistlused Discgolfis 2022 osaluskoha said Kõrvemaa etapilt:

• MPO – Simar Villmann, Aimar Alesmaa, Roland Kõur, Henar Ruudna, Hannes Kurn, Allan Kask, Keiro Jõgisalu, Sander Tamberg, Markus Saarepuu, Martin Meister;
  • FPO – Kristi Unt, Maria Liivamägi, Anneli Tõugjas;
  • MP40 – Tanel Viirmann, Aivo Moorits, Marek Põder, Sören Vetevool, Evgeni Smirnov.

Jr, Sen ja Harrastajate Eesti Meistrivõistlused Discgolfis 2022 kohad tagasid omale: