Meistrivõistlused kestsid tavapäraselt neli päeva, ent erinevalt enamikust kordadest ühel rajal, Sportland Prodigy Elva discgolfipargis, kus edu tagas stabiilne sooritus terve võistluse vältel.

Esimesel võistluspäeval rebis MPO divisjonis konkurentidest nelja viskega ette Rasmus Metsamaa konkurentidest. Kõigi võistluspäevade jooksul püüdsid edukate ringidega järele võtta mitmed favoriidid nagu näiteks Mathias Villota, Mauri Villmann, Silver Koni ja Kristo Raik, kuid stabiilsus oli see, mis tõi tulemusega -30 võidu just Metsamaale. Talviste kuld oli ilmselgelt vaid sissejuhatus suurtele tegudele.

Naiste avatud divisjonis oli oodata lahingut Eesti ja hetkel ka maailma kõrgeima reitinguga Kristin Tattari ning valitseva Eesti meistri Keiti Tätte vahel. Tattari taset kellelgi jäljendada siiski ei õnnestunud ning teise ja kolmanda koha kaarte segasid esimestel päevadel Kaidi Allsalu, Anneli Tõugjas-Männiste ja Kristi Unt. Par’iga võistluse lõpetanud Tattar võitis tagasi meistri tiili, mis on talle juba kuues. Talle järgnesid tulemusega +24 Allsalu ning viimasel päeval endast maksimumi andnud Tätte (+31). 

Ka seeniorides saime kroonida uue meistri. Esimesel päeval võttis liidripositsiooni sisse valitsev meister Raimo Kimmel, ühe viske kaugusele jäi eelmisel aastal napilt alla vanduma pidanud Rait Saluri, lisaks Evgeni Smirnov ja Madis Liiber. Kuuendalt positsioonilt kerkis teisel päeval juhtima Kristjan Liiv, kes väljus lõpuks võitjana. Tulemusega -1 krooniti ta 2022. aasta meistriks.

Eesti Discgolfi Liit tänab südamest Smartpost Itella, võimaldamaks korraldada esimest korda A-kategooria meistrivõistlused. Võistluste ülekandeid aitas läbi viia Metsakohin ning võistlejate heaolu eest mängijate alal hoolitses Eesti Aiad.

Kõik tulemused dgmetrixis >

Fotod
Videod
3.08
MPO feature card LIVE – Silver Lätt, Silver Koni, Martin Loim, Siim Sinikalda
4.08
FPO R2 liidergrupp R2 LIVE – Kristin Tattar, Kaidi Allsalu, Kristi Unt, Anneli Tõugjas-Männiste
MPO R2 liidergrupp LIVE – Rasmus Metsamaa, Kristo Raik, Mauri Villmann, Silver Koni
5.08
MP40 liidergrupp R3 LIVE – Kristjan Liiv, Rait Saluri, Margus Kruuse, Raimo Kimmel
FPO liidergrupp R3 LIVE – Kristin Tattar, Kaidi Allsalu, Anneli Tõugjas-Männiste, Keiti Tätte
6.08
MP40 Finaal LIVE – Kristjan Liiv, Rait Saluri, Markko Kivi, Evgeni Smirnov
MPO Finaal LIVE – Rasmus Metsamaa, Mathias Villota, Silver Koni, Hannes Kurn

Liitu EDGL uudiskirjaga

kui soovid end hoida kursis EDGL tähtsamate tegemistega. Uudiskiri ilmub kord kuus.

Loe lisaks ka: