Sarja etappidel said mängijad end sel korral proovile panna 13 erinevas divisjonis – noorimad sedapuhku MJ15 ning vanimad MP60 divisjoni mängijad. Kõikide divisjonide puhul on aga hea meel näha, et leidus piisavalt mängijaid, kes üksteisele konkurentsi pakkusid ning mängukoht finaalis oli miski, mis tuli välja teenida.

MPO divisjoni mehed alustasid oma finaalvõistlust veerandfinaaliga, kus edasi pääses kõigi kaheksa alagrupi kaks parimat mängijat. A-finaalis astusid võistlustulle neli kangeimat ning finaaletapi võidu võttis Björn Marrandi. Teise koha teenis Roland Kõur ning kolmanda Hannes Kurn. Karikasarja üldarvestuse punktivõidu võttis sel hooajal kolmel etapil osalenud Mauri Villmann, teiseks tuli Mathias Villota ning kolmandaks Kristo Raik.

FPO divisjoni naiste finaalvõistlus algas poolfinaaliga ning A- ja B-finaali pääsude eest asusid võistlema 10 naist, kellest kaheksa pääses ka edasi. Finaalvõistluse võitis valitsev Eesti meister Kaidi Allsalu, teiseks tuli Keiti Tätte ning kolmandaks Anneli Tõugjas-Männiste. Kui finaalis tuli Keiti Tättel vastu võtta teine koht, siis karikasarja üldpunktiarvestuses oli ta hooaja parim. Üldarvestuse teise koha teenis Kaidi Allsalu ning kolmanda vaid napilt kolme punktiga maha jäänud Kaire Tekku.

Fotod: Kristjan Noormets

MP40 divisjoni mängijate hulk oli karikasarja etappide jooksul samuti eeskujulik ning finaalvõistlust tuli neilgi alustada veerandfinaalidest. Kolmest võistlusringist väljus parimana Urmas Oja, teiseks tuli Aimar Alesmaa ning kolmandaks Eno Juul. Karikasarja üldarvestuse parim oli sel hooajal Aimar Alesmaa ning talle järgnesid Rait Saluri ning Priit Randes.

Pro divisjonidega mängisid sel hooajal ka FP40 naised ning finaali pääsme teeninud neljast naisest oli nii finaalringil kui üldarvestuses sel hooajal parim Triinu Orgla. Finaalvõistluse ning samuti hooaja punktide üldarvestuses teise koha teenis Tiiu Kull ning kolmanda Evely Vinni. Hooaja punktiarvestuse kolmanda koha teenis sel korral Katri Lõugas.

Harrastajate karikasarjas täitusid ootuspäraselt enim MA2 ning MA3 divisjonid. Mõlema divisjoni kaheksa parimat teenisid endale otsepääsme poolfinaali, järgmised 16 mängijat said esimesel ringil mõõtu võtta, et selgitada endi hulgast 8 parimat, kes teenivad pääsu poolfinaali. MA2 divisjoni võidu teenis karikasarja etappidelt otse poolfinaali pääsme teeninud Kalev Kalm. Talle järgnes Madis Arumäe ning kolmandaks tuli Raido Galjaev. MA2 divisjoni hooaja punktiarvestuses teenis esikoha Raido Galjaev, teiseks tuli Sander Veskla ning kolmandaks Hillar Reissaar.

MA3 divisjoni finaal algas sarnaselt MA2 meestele ning finaalis näitas täpseimat kätt seekord Lauri Hollo, kellele järgnesid Oliver Raik ning Allan Lullu. Ka karikasarja üldarvestuses võidutsesid valdavalt samad nimed – parima punktiskooriga lõpetas selle hooaja Allan Lullu, teiseks tuli Edvinas Tamašaukas ning kolmandaks Raido Kängsepp.

Põnevust ja väljakutseid pakkus ka FA2 divisjoni finaal, kus poolfinaalis asusid mängima kaheksa parimat. Neljast finaali pääsenud naisest tegi parima ringi Mari-Liis Joa. Teise koha teenis Mariina Tellisaar ning nii finaalringi kui üldarvestuse kolmanda Kadri Akk. Hooaja üldarvestuse esikoha sai aga Regina Lukk, teiseks tuli Siiri Mugra.

Ka MP50 divisjoni mängijate seas on discgolf auasi ning finaalvõistlust alustasid nemadki poolfinaaliga. Kaheksast mängijast teenis koha finaalis neli ning finaalringil tegi sel korral parima tulemuse Roland Tiik. Teise koha teenis Priit Paenurm ning kolmanda Margus Soone. Karikasarja üldarvestuse esikolmik koosnes samadest meestest, kuid veidi teises järjestuses – parima punktiskooriga lõpetas hooaja Margus Soone, talle järgnes Roland Tiik ning kolmandana oli tabelis Priit Paenurm.

FP50 divisjoni naised asusid kohe finaali mängima ning neljast naisest näitas parimat mängu Margit Viilep. Tema järel tuli teiseks Eve Jänes ning kolmandaks Heidi Talumaa, kes hoidis aga esikohta hooaja punktide üldarvestuses. Hooaja punktiarvestuse teine oli Eve Maido ning kolmas Margit Viilep.

Masterite divisjone oli sel hooajal veel üks, MP60 ning neli tublimat asusid finaalringis mängima finaali võidu eest. Esikoha kindlustas sel korral Ermo Veelain, talle järgnes Ilmar Nopri ning kolmandas tuli Rein Moorats. Ka üldarvestuse esikolmiku moodustasid peaaegu need kolm meest, kuid veidi enam punkte ning esikoha teenis Ilmar Nopri, teiseks tuli Rein Moorats ning üldarvestuse kolmanda teenis Patrick Dupuis.

Lisaks mängisid harrastajate seas ka kolm juunioridivisjoni – MJ15MJ18 ning FJ18MJ15 divisjoni poistel oli järjestus paigas juba üldarvestuse punktide kokku löömisel. Nii etappide üld- kui finaalivõidu teenis sel hooajal Uku Gregor Randes, talle järgnes Aaron Kroon ning kolmandaks tuli Alex Aas.

Veidi vanemate poiste, MJ18 divisjonis olid lõplikud seisud siiski veidi eriilmelisemad. Finaaletapi võidu mängis välja Gregor Rande, teiseks tuli Rasmus Paas ning kolmandana lõpetas Keiro Burmeister. Hooaja üldarvestuses teenis enim punkte ning võidu aga Keiro Burmeister, talle järgnes Taaniel Mehine ning kolmanda koha teenis Andreas Esnar.

Noorte neidude pealekasv on samuti lootustandev ning karikasarja etappidel pani end proovile viis noort neidu. Finaaletapi võidu noppis sel hooajal Adele Esnar, teise koha mängis välja Meriliis Uustalu ning kolmandaks tuli Jonell Post. Ka hooaja üldarvestuse esikolmik koosnes neist neidudest. Punktiarvestuse parim oli sel hooajal Jonell Post, teiseks tuli Meriliis Uustalu ning kolmanda koha teenis Kariina-Mia Tats.

Eesti Discgolfi Liit tänab kõiki mängijaid, kes sel hooajal karikasarja etappidel osalesid. Meil on rõõm näha, et mängijate hulk ja huvi spordiala vastu järjest kasvab.

Täname sponsoreid, kes meid sel hooajal karikasarja etappide korraldamisel aitasid – Coolbet, N!ck’s, Värska, Cramo ja Sportland.

Aitäh Jõulumäe, Kiiu, Olustvere, Kõrvemaa, Annikoru, Järta, Rakvere ja Vooremäe discgolfipargid, et meid võõrustasite.

Kõikide etappide galeriid leiad meie Flickrist ning kodulehelt.