Juuli kolmandal nädalavahetusel kogunesid pea 390 mängijat Kõrvemaa ja Kiiu discgolfiparkides, et selgitada välja 2024. aasta Eesti harrastajate meistrid. Ja nagu võistlusnädalavahetusele kohane, oli nii tuult, vihma kui päikesepaistet.

Kolm rada pakkusid kõik isemoodi väljakutseid ning mängijad said end proovile panna nii Kõrvemaa kitsamates metsakoridorides kui õige veidi laiematel Kiiu radadel. Täpsus, kannatlikkus ning rahulik meel olid need, mis edasi aitasid.

Eesti harrastajate meistrid krooniti 11 divisjonis – oli neid, kus võitja hoidis kindlat liidrikohta esimesest korvist alates kui neid, kus võitja välja selgitamine jäi päris viimasele hetkele.

MA1 divisjon alustas oma võistlusringe Kõrvemaa harrastajate rajal, mis võimaldas neil mängule tugev põhi laduda ja seda ka tehti. Kuid nii Kiiu kui Kõrvemaa Pro radadel tehtud ringid järjestasid liidreid aina ümber ning MA1 divisjoni võidu teenis ümbermängimise järel Kerdo Vilepill (-18). Sama lõppskooriga teenise teise koha Kaarel Rebase ning tugeva finaalringi teinud Karl Robert Saluri (-17) kolmanda koha.

Fotod: Anar Sillakivi

FA1 divisjoni võidu teenis kolme kindla ringiga Marje Mölder (+9). Teise koha võitis seekord aga Tšehhi mängija Barbara Ráčková (+10) ning tugeva kolmanda ringi järel tõusis kolmandaks Tiiu Kull (+16).

MA2 divisjoni võitja tuli samuti välja selgitada ümbermängimise teel ning esikoha teenis teisel päeval divisjoni liidriks tõusnud Sander Evisalu (-11). Teise koha võidu sai seekord Robert Udeküll (-11) ning vaid kahe viske kaugusele jäi kolmanda koha teeninud Reiko Matvere (-9).

FA2 divisjon hoidis asjad pingelised kogu võistlusnädalavahetuse ning esiviisik lõpetas kõik kolmepunktiste vahedega. Divisjoni võidu teenis finaalringiga kaks kohta tõusnud Kersti Uudeküll (+26). Ümbermängimise teel võitis teise koha Evely Vinni (+27) ning kolmandale poodiumiastemele sai seekord tõusta Kadri Soonberg (+27).

MA3 divisjon alustas ja lõpetas oma mängu vägagi tasavägiste skooridega. Divisjoni võidu vormistas aga tugeva finaalringi teinud ning sellega kümme kohta tõusnud Andrei Vassiljev (-5). Ümbermängimise teel teenis teise koha Kristjan Krimberg (-5). Kolmas koht läks jagamisele kolme mängija vahel ning ümbermängimisel näitas täpseimat kätt Robert Kruuda (-4).

MA4 divisjoni asus esimese ringi järel juhtima Rivo Tamson, kes ka kolmanda ringi järel liidrikohta hoidis ning tugeva lõppskooriga -1 divisjoni võidu teenis. Poodiumi teisele astmele sai seekord astuda Meelis Põlder (+11) ning kohe tema järel kolmandale Hando Kasekamp (+14).

MA40 divisjonis oli sarnaselt teistele meeste divisjonidele näha esikolmiku vahetumist kõigi kolme ringi jooksul. Divisjoni võidu teenis sel korral Sten Paavo (-12) ning teise koha sai napilt-napilt Heigo Erm (-11). Tugeva finaalring teinud Mihkel Jürisson (-3) teenis ümbermängimisega välja väärt kolmanda koha.

Võistluse noorimad mängijad, MJ15 divisjoni poisid oleksid ka kogenumatele meestele kõva konkurentsi pakkunud. Divisjoni võidu teenis Uku Gregor Randes (-12), teiseks tuli Karl Markus Treumuth (-6) ning kolmandaks finaalringi järel kaks kohta tõusnud Aaron Kroon (+17).

MJ18 divisjon näitas väga tugevat mängu ning divisjoni võitnud Björn Marrandi (-25) tulemus oli selleaastase harrastajate meistrivõistluste parim. Teise koha teenis Kristjan Jõe (-17) ning finaalringi järel tõusis kolmandaks Oliver Võõbus (-12).

Noorte neidude FJ18 divisjonis pandi divisjoni järjestus juba esimese ringi järel üsnagi paika. Divisjoni võidu teenis Kariina-Mia Tats (+26). Tema järel tuli teiseks Meriliis Uustalu (+32) ning kolmandaks Adele Esnar (+37).

Harrastajate meistrivõistlustel oli oma koht ka meie MP70 divisjoni mängijatel ning võitjaks tuli samuti kõik kolm ringi kindlat liidrikohta hoidnud Harald Laidre (+32). Teise koha kindlustas Sergei Krainov (+33) ning ümbermängimise järel teenis kolmanda koha eelmise aasta meister Anton Letner (+37).

Coolbet Eesti Harrastajate Meistrivõistluste pildigaleriid näed siit.

Suur tänu meie toetajatele: Coolbet, Värska, Sportland, N!ck’2, Cramo, Nike, Mõnnakas, Rakvere LK, Eesti Kultuurkapital ning Kuusalu vald.

Suur aitäh kõigile võistlejatele, teieta oleks seda asja maru keeruline ajada, ning loodetavasti kohtume teiega järgmisena juba augustis Eesti Paarismeistrivõistlustel!