Traditsiooniliselt võistlesid reedesel päeval MA3- ja segapaarid. Vastavalt Mäetaguse Karu Kuninganna ja Alutaguse Tumesisinisel Kotkal mängiti modifitseeritud parima ning vaheldumisi viske formaadis. Harrastajatest väljusid võitjatena Siim Ilves ja Markus Paapsi, kelle koondtulemus oli 8 viset alla par’i. Vaid ühepunktiliste vahedega järgnesid Rauno Tikko ja Rauno Meerits ning Kristjan Ruubel ja Mihkel Tuisk. Segapaarides võidutsesid tulemusega -9 Andres Allsalu ja Kaidi Allsalu. Teise ja kolmanda koha noppisid viigilise tulemuse ja ümbermängimisega vastavalt Robi Männiste ja Anneli Tõugjas-Männiste ning Kristi Unt ja Marion Kull.

Laupäeval ja pühapäeval said veidi keerulisemaid formaate proovida MPO, FPO, MP40, MP50, FP40 ja MJ18 divisjonide mängijad. Mehed tegid parimat ja vaheldumisi viskeid Alutaguse Kuldsel Kotkal ning halvimat viset Mäetaguse Karu Kuningannal. Ülejäänud said samu formaate proovida Karu Kuninganna ja Tumesinise Kotka rajal. Viimane lõppes 333 meetrit pika par 6 korviga Alutaguse Puhkekeskuse ees, millel suurimaks tulemuseks jäi 13 ning parimaks 6.

Võistluse jooksul visati viis hole in one’i. Mäetaguse rajal sai sellega hakkama Madis Liiber 13. korvil (MP40 parim vise) ja 9. korvil nii Mauri Villmann (MPO halvim vise) kui Artur Riis (MA3 parim vise). Alutagusel lennutas avadraivi kolmandasse korvi Ivo Lukk (MP40 halvim vise) ning 7. korvil Heiki Kaldmaa (MPO parim vise). Neid tublisid premeeriti ööbimisega Mäetaguse mõisahotellis.

Poodiumid

MPO

🥇Rasmus Metsamaa, Mauri Villmann -25
🥈Henar Ruudna, Mathias Villota -18
🥉Erki Alliksoo, Marion Kull -17

FPO

🥇Anneli Tõugjas-Männiste, Kaire Tekku +6
🥈Kristi Unt, Kelli Ellus +8
🥉Kaidi Allsalu, Maria Liivamägi +12

MP40

🥇Joel Ruubel, Rait Saluri -15
🥈Peeter Tretjak, Evgeni Smirnov -15
🥉Markko Kivi, Eno Juul – 14

MP50

🥇Aivar Hunt, Andres Ramst +9
🥈Ago Sambla, Hillar Neiland +15
🥉Tambet Lõhmus, Mart Oper +15

FP40

🥇Triinu Orgla, Käthlin Keremäe +46
🥈Kaja Ets, Rea Lillemets +46
🥉Eve Jänes, Margit Viilep +48

MJ18

🥇Björn Marrandi, Kaarel Gustav Põldmaa -8
🥈Oliver Võõbus, Egert Hütt -5
🥉Holger Rannu, Ranno Kannel -2

Kõik tulemused > Disc Golf Metrix

Anneli Tõugjas-Männiste noppis nädalavahetuselt kaks medalit – hõbeda abikaasa Robiga ning kulla naiste paarismängus Kaire Tekkuga. “Hooaega on kullaga hea lõpetada ja olen rohkem motiveeritud kui kunagi varem,” ütles ta võistlusejärgselt.

Vaatamata vigastusele, mille tõttu ta peaaegu osalemise tühistada mõtles ja mis hoidis tagasi ka maksimaalset sooritust, suutis Tõugjas-Männiste siiski olla täpne. Vigastusega maadles tema esialgne paariline Madli Vaht, kellega on nii mõnigi paarismeistrivõistlus maha peetud. Seetõttu tuli otsida uus naine, kelleks osutus Kaire Tekku. Üsnagi värske nimi Eesti discgolfimaastikul, kuid mitte nii värske ultimate’is. Eest- ja tagantkäe oskuse ning täpse putivilumusega mängija osutus õigeks valikuks, sest lisaks headele sooritustele on Kaire Tõugjas-Männiste sõnul ka üdini positiivne, mis on paarilise puhul väga oluline.

Rasmus Metsamaal on sellel aastal sees suur hoog, kuldasid on kogutud mitmel rindel. “See hooaeg on läinud tõesti sellist teed, nagu ma kogu karjääri olen oodanud,” rääkis ta, tunnistades siiski, et see pole olnud kerge. “Kõik need õnnestumised on tulnud raske tööga ja kindlasti mitte nii roosiliselt, kui metrixsis näha. Igal võistlusel on oma lugu ja oma tee,” lisas Metsamaa.

Ka tema osalemine paarismeistrivõistlustel käis korra küsimärgi all. Juba registreerununa polnud tal veel aimu, kellega koos võistleda, kuid et see kõik toimus tiimide MMi ajal, kus osales ka Mauri Villmann, siis kusagil raja peal sai plaan koos paika pandud. Otsust kahetseda pole vaja. “Mauriga mängimine oli super ja paremat paarilist tahta oleks väga raske. Me töötasime tiimina ideaalast paarismängu jaoks – kui ühel oli raske, siis teine toetas heade visete ja sõnadega ja vastupidi”, kiitis Metsamaa Villmanni.

Pildigaleriid:

Võistlust korraldas Eesti Discgolfi Liit koostöös klubiga Alutaguse Eagle. Suured tänud toetuse eest:

Liitu EDGL uudiskirjaga

kui soovid end hoida kursis EDGL tähtsamate tegemistega. Uudiskiri ilmub kord kuus.

Loe lisaks ka: