Koostööleping sõlmiti kolmeks aastaks. Seni peamiselt auhindadega võistluste toetamine jätkub, ent olulisema sisupunktina kirjutati kokkuleppesse ala arengut soosivad ühistegevused. Sportlandi tegevjuht Nelli Nilson tõi peamise fookusena välja noored.
“Miks disc golf, miks Eesti Discgolfi Liit? See on suurima harrastajate arvuga spordiala ja kuna Sportlandi missiooniks on muuta noorte inimeste elu paremaks, huvitavamaks ja emotsionaalsemaks, siis seda on suurepärane teha läbi erinevate spordialade toetamise. Meil on väga palju tõsiseltvõetavaid harrastajaid, meil on maailmameister, meil on tipptegijad maailma tasemel. Neid häid põhjuseid, miks just disc golf on see ala, mida jõustada ja mida toetada, võikski loetlema jääda,” rääkis ta 20. oktoobril peetud pressikonverentsil.
Käesolev aasta on Eesti disc golf’i ajaloos tõepoolest märgiline. Koju tuli maailmameistri tiitel nii individuaalmängus Kristin Tattari poolt kui ka koondisega tiimide MMilt ning tööd alustavad esimesed kvalifitseeritud treenerid.
“Minul presidendina on küsimus, et kuhu edasi,” arutles Eesti Discgolfi Liidu president Timo Juursalu üritusel, “aga võitmine, see võib-olla ongi natuke lihtsam kui võidu kaitsmine – vot see on juba väljakutse,” viidates ka jätkuvalt suurenevale huvile spordiala vastu, mis on positiivne, ent kõigub piiri peal selle kõige haldamise suutlikkusega. “Kuigi me oleme disc golf’i eestvedajad, siis see areng, mis on viimase seitsme aastaga toimunud, sellega ühel liidul kaasas käimine ei ole üldse lihtne,” tunnistas ta.
Juursalu lisas, et laienenud koostöö aitab veelgi enam erinevaid võimalusi tekitada ning tänas partnerit disc golf’i arengusse uskumise eest. Dekoratiivallkirju jäid kandma Westside Discs Kandled, mis kuuluvad ka maailmameister Tattari põhivarustusse.