Kristin Tattar nimetati riikliku aasta spordipreemia kandidaatide hulka. Preemia pälvivad 25 kandidaadist kuus.

Preemia määramisel arvestatakse sportlikke tulemusi, edukat treeneritööd, tulemuslikkust sporditöö korraldamisel ning panust spordi propageerimisse, spordipedagoogikasse või sporditeadusesse. Möödunud aastal pälvis Tattar maailmameistri tiitli ning noppis ka Disc Golf Pro Tour’i esikoha. Mõlemad on prestiižseimad võistlused kettagolfimaailmas. Lisaks saavutas ta poodiumikoha kõigil USAs osa võetud võistlusel.

Kultuuriminister Piret Hartman ütles pressiteate vahendusel, et riiklikud preemiad on kõrgeim tunnustus, mida valitsus kultuuri- ja spordirahvale annab. “Tänan südamest kõiki, kes tõid esile Eesti kultuuri ja sporti märkimisväärselt panustanud inimesi – komisjonini jõudis palju väärikaid ja olulisi kandidaate, kes on andnud kultuuri õitsemisse olulise panuse või olnud oma saavutustega eeskujuks,“ sõnas ta.

Tattari esitas komisjonile Eesti Discgolfi Liit. President Timo Juursalu ütles: “Juba kandidaadiks nimetamine on suur tunnustus meie spordialale ja loomulikult Kristinile. Hoiame kindlasti omalt poolt pöidlad pihus.”

Preemiate saajad otsustab valitsus ning tunnustused antakse üle vabariigi 105. aastapäeva eel.

Liitu EDGL uudiskirjaga

kui soovid end hoida kursis EDGL tähtsamate tegemistega. Uudiskiri ilmub kord kuus.

Loe lisaks ka: