Tattar räägib, et juba maast madalast õpetati teda teisi sportlasi hindama. „Kasvasin üles Eesti suusatamise kuldajastul. Kristina oli tugev ja ilus iidol kõikidele tütarlastele, kes olid spordist huvitunud. Minu vanemad olid tulihingelised spordifännid ning eks minagi sain sealt pisiku. Iga võistluse eel oli ootusärevus, olgu see MK-etapp, MM või olümpiamängud,“ meenutab ta.

Tol päeval, 12. veebruaril 2006 oli tõenäoliselt kogu Eesti rahvas televiisori ees. „Mäletan väga hästi, kuidas Kristina sinna finišisirgele tuli ja mingisuguse ekstra jõu ja power’i endas leidis. Kuidas me karjusime koos perega teleri ees! Kui Kristina esimese kulla ära võttis, oli nutt kurgus küll. See oli väga ilus! See läks mulle tohutult hinge. Ka aastaid hiljem, kui ma olen vaadanud neid hetki, siis see läheb mulle nii korda. See oli tohutu rõõmupurse, see oli ühisvõit!“ ütleb Tattar ning lisab, et läkski suusatama seetõttu, et eeskuju oli niivõrd hea. „Kes ei tahaks siis nende moodi olla ja kõike seda ise kogeda, olla ka teleekraanil, kiiresti suusatada. Mina tahtsin ka seda tunda!“

Paar päeva hiljem, 16. veebruaril ootas Šmigun-Vähi ees 10 km eraldistardist klassikatehnikasõit. Toona 13-aastane Tattar sai võistlust vaadata Pärnu Hansagümnaasiumis tundide ajal. „Koolis toodi televiisor eesruumi ning rahvas sai minna tundide ajal meie sangarite sõitu vaatama. Mulle meeldis väga Kristinale kaasa elada. See oli tema enda jaoks väga oluline, et ta saaks klassikastiilis sõidus ka kulla, sest on ju see eestlaste leivanumber,“ räägib ta.

Tattari sõnul on Kristina saavutused mänginud tema karjääris suurt rolli. „Kristina on mänginud võtmerolli, et unistada millestki suurest. Kui tuled väikesest riigist, kus pole suurrikiidega sarnaseid võimalusi, ent näed, et on võimalik jõuda oma ala tippu, paneb ennast suurelt unistama. Pärast kahe kulla võitmist Tundus tõesti, et Kristina on üliinimene, kuidas see üldse võimalik on? Kui mina suureks saan, siis mina tahan ka selliseks saada. Suured tänud Kristinale, et ta sellise vägiteoga on hakkama saanud ja on andnud teistele jõudu juurde, et ise midagi korda saata!“

Külastaja privaatsuse kaitse huvides vajab YouTube teie luba laadimiseks. Täpsema teabe saamiseks palun vaadake meie Andmekaitsetingimused.
Olen nõus

„Võidame sajaga!“ on Eesti Olümpiakomitee 100. juubelit tähistav mainekampaania, mis toob esile viimase saja aasta Eesti spordi valitud säravad hetked, tunnustab taustajõude nende taga ja Eesti spordi fänne, kes neile hetkedele erineval moel on kaasa elanud. Koostöös Havas reklaami- ja meediaagentuuriga ning disainiagentuuriga Brandon Disain jõuavad need hetked Eesti inimesteni läbi JCDecaux välireklaami pindade ning telereklaamide vahendusel. „Võidame sajaga!“ juubelikampaania kestab kuni 9. aprillini.

Liitu EDGL uudiskirjaga

kui soovid end hoida kursis EDGL tähtsamate tegemistega. Uudiskiri ilmub kord kuus.

Loe lisaks ka: