Tegelikult, alustame hoopis sellest, et vau, milline vägev park Olustveres on! Au ja kiitus kõigile, kes raja tegemisel ning selle haldamisel kaasa löönud on.

Nüüd aga tulemuste juurde. Esimesel päeval, kui rajal olid MA2, FA2, MP50 ja MJ18 divisjonid, keerutas Olustveres tugev ja jahe tuul, mis pani mängijad korralikult proovile. Võistluse peakorraldaja Timo Juursalult olla lausa küsitud, et miks ta Mäetaguse tuule kaasa pidi võtma. Kõige paremini trotsis MA2 divisjonis tuuli Markus Tepp, tehes päeva parima tulemuse, läbides esimese ringi 49 viskega, ehk tulemuseks soliidne -8 ja PDGA reiting 1007. Kahjuks teise ringiga edu sulas, sest Tanel Sinimets võttis kokku ja tulistas -7 ringi ja mehed olid peale kahte ringi viigis. Ümbermängimise käigus selgus võitja kohe esimesel rajal ja oma esimese karikasarja võidu noppis Tepp (-10), teisel kohal Tanel Sinimets (-10) ja kolmas Ivar Turja (-9).

Ka FA2 divisjonis oli peale esimest ringi kindel liider, Mariina Tellisaar, ent Jõulumäe etapi võitja Regina Lukk ei saanud liidrilt nii kergelt eest ära lasta ja võttis teisel ringil talle kenasti järgi. Kahjuks jäi natuke siiski puudu ja esikohaga sai koju sõita Tellisaar (+12), järgnesid Lukk (+13) ja Ulvi Eit (+19).

MJ18 mängijatel oli hea kindel rajale minna – koht esikolmikus garanteeritud. Võitjana lahkus Mihkel Toomsalu (-9), teisel kohal Rasmus Paas (E), kolmandal Frederik Bärlin (+1).

Pro Master 50+ divisjonis oli peale esimest ringi seis tasavägine, ent teises ringis hoidis kindlamat kätt ja seega viis ka võidu koju Margus Soone (-4), järgnesid Roland Tiik (-1) ja Vaino Koort (+1).

Foto: Ivo Kraus

Teisel päeval oli ilm juba mõnusam, Juursalu sõnul lausa ideaalne. See kajastus ka Tanel Sinimetsa mängus, kes laupäeval mängis kahe ringiga kokku kümme viset alla pari, aga pühapäeval selle tulemuse juba ühe ringiga, teisega veel -8 ja kindlustas endale sellega MA3 divisjoni võitu. Me ju ütlesime, et Olustvere park on mõnus – Tanel lihtsalt ei suutnud eemale hoida! Talle järgnesid Janno Abner (-15) ja Omar Meltsa (-14).

Pühapäeval said tiiaega ka MP60 mängijad ja nemadki tegid elu põnevaks – teise ringi lõppedes jagasid Ermo Veelain (+1) ja Leho Aule (+1) esikohta, ümbermängimise tulemusena sai võidukarika endale Leho Aule. Kolmanda koha saavutas Rein Moorats (+5).

FP50 divisjonis läks ülekaaluka võiduga koju Heidi Talumaa (+6), järgnesid Eve Maido (+12) ja Viktoria Kossenkova (+19). Heidi Talumaa tõdeb, et Olustveres mängimine tekitas talle esialgu hirmu, sest tema hinnangul on vähemalt viiel rajal võimalik ketas vette kaotada. Nädalapäevad enne karikaetappi käis ta nädalamängul rada katsetamas ja lõpetas selle enda sõnul piinliku +17ga. Kuigi ka etapil oli algus rabe, siis “Hakkas äkki juhtuma,” ütles Heidi. Natuke puuarmastust, mõni hea putt ja saadud enesekindluse pealt võiduka lõpuni. Ja mis on Heidi järeldus? “Ole kartmatu ja kõik saab korda.” Teine ring kahjuks rabestus jälle ära, 3 ketast vette ja mõned “opatamised”. Õnn oli siiski Talumaa pool, võit tuli koju ja kokkuvõtteks ütleb ta, et see teise ringi +6 ongi tema tavaline tase. Noh, lõpp hea, kõik hea!

Juuniortüdrukutes astus võistlustulle kaks mängijat – võidutses Meriliis Uustalu (+16), teise koha napsas Jonell Post (+21).

Palju õnne kõikidele võitjatele, aitäh et ikka liidu võistlustel osalete ja kohtume juba järgmisel etapil, mis toimub 15.-16. juunil Järtal! Registreerimine võistlusele algab 27. mail – pane kohe kalendrisse, et maha ei magaks. Ja muide – kuna Olustveres jäi eriauhind, Euroopa Discgolfi Festival VIP pääse, jagamata, sest keegi 3. rajal topsi ei visanud, saab seda hoopis Järtal jahtida. Veel üks põhjus tulla.

Vaata ka Olustvere etapi fotogaleriid.

Liitu EDGL uudiskirjaga

kui soovid end hoida kursis EDGL tähtsamate tegemistega. Uudiskiri ilmub kord kuus.

Loe lisaks ka: