Vanusepõhised divisjonid

Pro-divisjonide hulka lisanduvad FP75 ja FP80, harrastusdivisjonide hulka FA75, FA80, MA75 ja MA80. Uute divisjonidega koos hakkavad kehtima uued reitingu ülempiirid harrastusklassis võistlemiseks.

Reitingu ülempiire puudutavad muudatused tuginevad mängijate klassifitseerumist kajastavale statistikale. Näiteks võib 2022. aasta seisuga MA40 divisjonis võistleda 87% MP40 mängijatest. Eesmärk on pro- ja amatöörklasse tasakaalustada, kaitstes sellega harrastustasemel mängijaid, ent säilitades võimaluse pro-mängijal harrastaja staatusesse saamise, kui nende reiting jääb alla ülempiiri ning muud kriteeriumid selleks on täidetud.

Uued piirid on:

Harrastusdivisjonid

Harrastusdivisjone, mida praegu nimetame “edasijõudnud”, “alustajad” jne, hakatakse edaspidi lihtsalt nummerdama. Eesmärk on klassifitseerida mängijad puhtalt taseme ja mitte tõlgendamisruumi jätva omadussõna järgi.

Kui Advanced (edasijõudnud) ja Intermediate (keskmine tase) kirjeldavad veel kuidagi taset, siis Recreational, meitekeeli MA3 ja otsetõlkes “meelelahutuslik”, ei tähenda üldse midagi ning viitab justkui sellele, kui tõsiselt keegi mängu võtab. Samuti ei pruugi Novice ehk “algaja” olla kohane mängija puhul, kes sinna reitingu järgi kuulub, kuid on kaugel alustavast mängijast. Alates 2023. aastast kehtivad allolevad divisjonide nimetused.

Liitu EDGL uudiskirjaga

kui soovid end hoida kursis EDGL tähtsamate tegemistega. Uudiskiri ilmub kord kuus.

Loe lisaks ka: