Kapten Siim Ühtid rääkis, et koondise loomine algas juba möödunud aasta novembris, mil igal riigil tuli esmalt esitada kontaktisik ehk koondise kapten. Seejärel kandus fookus sportlaste peale. 

Koondise moodustamisel on aastaid toetutud abitabelile, mis koondab kokku sportlaste võistlustelt teenitud punktid. Tegemist on automaatse süsteemiga, mis annab üldise ülevaate, ent vajab ka nii-öelda käsitsi ülekäimist. Eelkõige võib puudusi tekkida divisjoni vahetanud sportlaste osas ning tehniliste iseärasuste tõttu ei pruugi kõik tabelisse jõuda. Et mängijaid on nüüdseks juba arvestatav hulk ja kõigi üksiti läbikirjutamine on aeganõudev, lahendas Ühtid olukorra varasemast veidi erinevalt. 

“Tegime kandideerimisvormi, kus andsime inimestele võimaluse endast märku anda, olgu nad tabelis või mitte. See ei olnud üks ühele aluseks koondise kandidaatide valimisel, vaid et inimestel oleks kanal anda teada, kui keegi on kuidagi kahe silma vahele jäänud,” rääkis Ühtid ning täpsustas, et koondisesse pääsemiseks on mitmeid kriteeriume, mida arvesse võtta.

Teiseks aluseks oli Euroopa Discgolfi Föderatsiooni etteantud nimekiri, mille nad koostasid varasematele saavutustele ja novembrikuu PDGA reitingutele toetudes. Selle järgi said organisatsioonilt kutsed naistest Kristin Tattar, meestest Albert Tamm, Mathias Villota, Mauri Villmann, Silver Lätt, Henar Ruudna ning juunioridest Ville Kivisilla ja Roland Kõur. Kutse saanud sportlaste osalemise kinnitas kapten 12. detsembriks.

Peale seda jätkati koondise ehk riiklike kohtade jagamisega, rääkis Ühtid. Selle jaoks tuli esmalt kinnitada, et koondise moodustamise juhendit ei ole muudetud ja toetutakse samadele alustele nagu varem. 

“Eesti puhul jäi reglement, mis on meil koondise tabeli juures, samaks ning kõikidel divisjonidel, kus see reglement ei kehti, kasutasime PDGA reitingut määramaks koondisesse pääsemise järjekorra,” selgitas ta. “Seejärel kinnitas Eesti Discgolfi Liidu juhatus koondise võimaliku nimekirja ja hakkasime otsapidi inimesi läbi käima, kas kõik on ka valmis osalema.”

Kandidaatideks arvestati MPO divisjonis Rasmus Metsamaa, Silver Koni, Hannes Kurn ja Asko Krais, FPO divisjonis Kaidi Allsalu, Keiti Tätte ja Kristi Unt ning MP40 divisjonis Raimo Kimmel ja Rait Saluri.

Divisjonide puhul, kus juhend ei kehti, moodustati nimekiri PDGA reitingu alusel. Selle kohaselt osutusid koondise kandidaatideks juunioridest Oliver Võõbus, Rico Suigusaar ja Björn Marrandi, juunior tüdrukutest Kariina-Mia Tats, FP40 divisjonis Kaire Tekku ja Triinu Orgla ning MP50 divisjonis Eno Juul ja Andres Ramst. 

Nimetatud kandidaadid on praeguseks koondise kinnitatud liikmed. “Sellega peakski olema meie esialgne koondis paigas, kes osalevad Euroopa Meistrivõistlustel vastavalt kas Tallinna Lauluväljakul või seenioride puhul Ungaris,” rääkis Ühtid. 

Samas ei olnud kogu protsess tema sõnul nii sujuv. “Kuigi enamus kandidaadid sai kinnitatud üsna kiirelt, siis oli meie üllatuseks ka päris mitu äraütlejat. Lisaks raskendas koondise moodustamist mõnede sportlaste mitteaktiivne PDGA litsents nimekirja koostamise ajal, mistõttu polnud võimalik näha ja arvestada nende PDGA reitingut,” rääkis Ühtid ning lisas, et edaspidi tuleb see kriteerium seada kindlameelsemalt esmatähtsaks sellisel tasemel võistlemise võimaldamiseks. “Nüüdseks on igatahes makstud ka osalustasud ja järgmiseks alustame koondise riietamisega,” ütles kapten lõpetuseks.

Liitu EDGL uudiskirjaga

kui soovid end hoida kursis EDGL tähtsamate tegemistega. Uudiskiri ilmub kord kuus.

Loe lisaks ka: