Lõppenud hooaja kõige olulisemad suursündmused on loomulikult kaks maailmameistri tiitlit, mis mõlemad saavutati pika puuga.

Individuaalsetel maailmameistrivõistlustel USAs teenis Kristin Tattar kulla teise eurooplasena MMide ajaloos. Võit tuli kaheksa viskega ja nii pikka puud pole naistes nähtud alates 2009. aastast. Toona sai Valerie Jenkins oma jälitaja püüdlikkust kergemate hingetõmmetega jälgida 14 korral. Sellega Tattari saavutused ei piirdunud. Esimese naisena suutis ta võistluse keskmise reitingu hoida üle 1000 piiri, olla poodiumil igal USA võistlusel ning teenida hooaja jooksul kõige enam.

Kokku 25 riigi tiimiga MMil Horvaatias tegi Eesti koondis pea igas raundis puhta töö. Esimesed lahingud Kolumbia ja Prantsusmaa vastu võideti 8:0 tulemusega. Poolfinaalis tuli üks punkt loovutada kanadalastele, kuid finaaliks tšehhide vastu enam piiskagi armu ei jätkunud – tulemuseks oli taas 8:0, puhas kuld.

Eesti Discgolfi Liidu üks suur ja kauaoodatud samm edasi oli esimeste kutsetunnistuste andmine. Valmis abitreeneri õpik ning kevadel toimunud erialakursusest võttis osa 23 huvilist. Aasta lõpus said kutse üheksa EKR 3 taseme treenerit. Mida tähendab EKR 3 treener? Loe siit >

Pikk samm astuti koolide ja noorte suunal. Juba eelmisel aastal alguse saanud koostöö Eesti Koolispordi Liiduga päädis kahe koolidevahelise võistlusega. Esimesel korral võttis osa viis kooli 12 võistkonnaga ning kolm kuud hiljem juba 16 kooli 25 võistkonnaga.

Hooaja jooksul toimus EDGLi egiidi all 16 võistlust kokku 1599 osalejaga, kus jagati välja 288 medalit ja karikat. Auhinnafond ulatus üle 52 tuhande euro, mis ületab eelmist aastat kahekordselt. Sellele aitasid kaasa suurtoetajad Smartpost Itella ning Sportland. Paraku jäi üks sponsorleping ka täitmata, ent auhinnalaualt seda maha arvestada ei olnud õnneks tarvidust. 

Uuendusena korraldas EDGL ise meistrivõistlused, mille peakorraldaja õiguse said varasemalt liikmesklubid, ning lisaks esimest aastat pro- ja harrastusmängijatele eraldi toimunud karikasarja pro-etapid. Märkimisväärne on ka esmakordne karikasarja (pro-etappide) B-kategoorias ning Eesti meistrivõistluste A-kategoorias toimumine.

Vaadates veidi tulevikku, siis aasta eelviimasel päeval kuulutatakse välja Eesti spordiaasta tähed ning esimest korda on discgolfi kogukonnal põhjust pöidlad pihus hoida – nominantide hulgast võib leida meie maailmameistrid. Oma hääle saab 25. detsembrini anda siin > ja mine tea, ehk ei ole veel selle aasta saavutused loetud. 

Järgmise aasta tippsündmus on kahtlemata Euroopa Meistrivõistlused, mis toimuvad kodus – Tallinna Lauluväljakul. EDGL usub korraldustiimi võimekusse tõsta latt järgmiste korraldajate jaoks väga kõrgele.

Liitu EDGL uudiskirjaga

kui soovid end hoida kursis EDGL tähtsamate tegemistega. Uudiskiri ilmub kord kuus.

Loe lisaks ka: