Seekordsed talvised markeerivad mitut erilist sündmust – ei ole Eesti discgolfi ajaloos veel ette tulnud meistrivõistluste katkestamist ja pole toimunud ka võistlusi nii poliitiliselt pingelisel ajal.

Esimesel päeval tuli katkestada võistlus Jõekääru rajal. Ringi jõudsid täielikult läbida MP50 ja MP60 divisjonid, kuid MA3 ja naiste divisjonide kõik mängijad ringi lõpetada ei saanud. Rajalt hakkas laekuma informatsiooni, et oksad murduvad ja lendavad ringi ning TD-l tuli teha otsus – võistlus katkestati kell 12.55. Kümme minutit hiljem saatis Riigi Ilmateenistus välja tormihoiatuse. Lisaks puuokstele tekitas äreva momendi ka üks katus, mis andis tormile järele ja läheduses kõva lärmi tegi. Kuulda oli kirjeldusi mõtetest “kas nüüd on see “poliitiline olukord” ka meile jõudnud”.

Katkestatud ringi puhul ütlevad PDGA reeglid, et kui kogu divisjon on mänginud ära 9 korvi, läheb ring arvesse, kuid reitingut selle eest ei anta. Selliseks divisjoniks oli FPO – ring läks kirja esimese 9 korvi tulemustega ning ülejäänud skoorid kustutati. Vastavalt nendele skooridele moodustati ka grupid teise päeva võistlusringiks. MA3 ja FP40 divisjonis ei saanud kõik 9 korvi mängitud, mis tähendab, et nende jaoks algas võistlus teisel päeval otsast peale. Grupid moodustati juhuslikult ja koondtulemuse arvestusse läheb kaks võistlusringi.

Vaata esimese päeva tulemusi (MA3, FPO, FP40, MP50, MP60) >

Jõulumäel kulges ring ilma mõttes veidi rahulikumalt, kuid tuulest maani painutatud ja ragisevad männid tegid mängijaid pisut murelikuks ka seal. Siiski õnnestus kõigil oma ring lõpuni mängida ja lõppkokkuvõttes korralik reiting võtta. MPO divisjonis juhtis esimese päeva lõpus bougey-vaba ringi teinud Paul Kikas tulemusega -4, mis andis PDGA reitinguks 1018. Kokku lõpetas üle 1000 reitinguga viis meest ja lisaks juuniormängija Ville Kivisilla (1034). Reitingud võivad aga veelgi tõusta, sest PDGA raportisse lisatakse ekstreemsed olud.

Vaata esimese päeva tulemusi (MPO, MP40, MJ18) >

Fotod I päev – Tarmo Hütt

Teise päeva ilm oli sootuks ilusam ja korrigeeris MPO paremusjärjestuse. Nagu ka möödunud aasta suvisel tiitlivõistlusel, tulid noored tugevalt peale ja esikoha haaras juunior Mathias Villota. Temale järgneb Rasmus Metsamaa ja kolmandana läheb finaali samuti juuniormängija Roland Kõur. Või kas saamegi neid enam juuniormängijateks nimetada?

Fotod II päev – Mauri Levandi
Fotod II päev – Tarmo Hütt

Esimese võistluspäeva õhtul said ligi 60 discgolfarit kokku OkOk Vaba Aja Keskuses, et võtta osa ETMV2022 Kolmevõistlusest. Paaristurniiril sai mängida bowlingut, noolemängu ja glow minigolfi. Parimad paarid olid:🥇 Ken-Kristjan Toomjõe ja Marko Pähklamägi 🥈 Henar Ruudna ja Erki Alliksoo 🥉 Gunnar Ersto ja Heidi Talumaa.

Liitu EDGL uudiskirjaga

kui soovid end hoida kursis EDGL tähtsamate tegemistega. Uudiskiri ilmub kord kuus.

Loe lisaks ka: