Euroopa Discgolfi Föderatsiooni juhatus kinnitas 20. mail peale põhjalikku arutelu korraldajatega ja lähtudes praegustest trendidest pandeemiarindel, et Euroopa Meistrivõistlused toimuvad ning korraldamisega jätkatakse. Võistluse toimumiseks peavad olema täidetud järgmised tingimused:

  1. osaleda saab vähemalt 70% registreerunud mängijatest, kes saavad Tšehhi tulla ilma kohustusliku karantiinita (v.a koroonatesti tulemuse ootamise ajal), on valmis olema karantiinis ettemääratud aja või on vaktsineeritud. 
  2. avalikud kogunemised on lubatud vähemalt ürituse ava- ja auhinnatseremoonia ajal.

Olukorda hakatakse monitoorima kuu enne võistluse toimumist.

Meeskonnad saavad oma osalemise otsusest teavitada kuni 8. juulini, kuid alles jääb võimalus saata riiki esindama üksikmängijad. Eesti Discgolfi Liidu president Timo Juursalu loobumisele ei mõtle: “Kui piirangud ei keela, siis läheme kindlasti täiskoosseisus”.

Kui mõni riik jätab mängijaid lähetamata, jagatakse vabanenud kohad riikide vahel vastava valemi alusel. Praeguse seisuga on riike, mille piirangud reisimisele on mõnevõrra karmimad ning samuti on kolme riigi esindajad avaldanud soovi võistlus edasi lükata. Ei ole välistatud, et vabu kohti tekib ja et ka Eesti võiks lisakoha saada. Seega tasub kõigil koondise kandidaatidel anda suve jooksul endast parim, et ka väljaspool koondise põhinimekirja kõrgel kohal olla ja võimalusel EM-ile sõita.

 Võistlus toimub 11.–14. augustil Tšehhis. Rohkem infot võistluse kodulehel.

Liitu EDGL uudiskirjaga

kui soovid end hoida kursis EDGL tähtsamate tegemistega. Uudiskiri ilmub kord kuus.

Loe lisaks ka: