Eesti Discgolfi Liit
Eesti Discgolfi Liit

Kettagolf koolidesse

Kettagolf koolidesse2022-05-18T09:37:51+03:00

Osavaimad kettagolfarid õpivad Kohila ja Iisaku gümnaasiumis

Neljapäeval, 2. juunil toimus kettagolfivõistlus, milles selgitati osavamate kettagolfaritega koolid. Klassikalise rajal toimuva mõõduvõtu asemel läbisid koolinoored erinevaid oskusi nõudvaid kontrollpunkte. Puttimise, lähenemise ja distantsiviske vilumust näitasid 6.-12. klassi õpilased kolmes vanuserühmas.

Varblaste vanuseklassis (6.-7. klassid) võidutsesid Kohila gümnaasiumi õpilased. Kolme ülesande koondtulemus 7660 punkti tõi neile esikoha. Hõbedale mängisid end Iisaku koolilapsed, kogudes 6030 punkti ning pronksile jõudsid 4890 punktiga Järva-Jaani Gümnaasiumi õpilased.

Lõokestes (8.-9. klassid) näitasid parimat minekut Iisaku koolinoored, kuld võideti 6045 punktiga. Teisele kohale tõusis Järva-Jaani 5450 punktiga. Kaugele ei jäänud ka Kohila koolinoored, teenides 5240 punktiga pronksi.

Toonekurgedes ehk gümnasistide seas tõusid teistest kõrgemale taas Kohila õpilased. Konkurendid alistati 7690 punktiga. Teisele kohal sättisid end 6285 punktiga Järva-Jaani Gümnaasiumi noored ning kolmandale Tallinna Järveotsa Gümnaasiumi õpilased 6070 punktiga.

Tunnustust jagati ka iga vanuserühma parimale tüdrukule ja poisile. Varblaste osavaim tüdruk oli individuaalselt kogutus 700 punktiga Eveli Toomel Iisaku Gümnaasumist ning parim poiss 1910 punktiga Jaagup Pajumets Kohila Gümnaasiumist. Lõokeste parim tüdruk oli 1020 punktiga Riti Marell Paal ning parim poiss 1465 punktiga Joonas Puur. Mõlemad õpivad Iisaku Gümnaasiumis. Toonekurgede kõrgeimad individuaalsed tulemused tüdrukute ja poiste seas tegid Kohila gümnasistid Melani Vahesaar (1075 p) ning Karl Kevin Kook (1680 p).

Võistluse korraldamise pealik oli kettagolfis enamuse jaoks tuttav Merilyn Ivask koos oma õpilastega, kes abistasid igas kontrollpunktis kohtunikena. Lisaks lõi kaasa Eesti Koolispordi Liit ja Järvamaa Spordiliit. Mänguvahendite ja auhindadega toetasid ettevõtmist Disctroyer, DiscSport.ee ja Sportland. Suurimad tänud kaasa aitajatele – see on investeering järgmise põlvkonna kettagolfaritesse!

Õppevideod 🎬

Õppevideotes selgitatakse mängutehnikat ja -reegleid ning tutvustatakse ketaste lennuomadusi, aga ka viisakus- ja käitumisreegleid ning ohutust rajal. Õppevideod leiad EDGL-i YouTube’i kanalilt ja Eesti Koolispordi Liidu YouTube’i kanalilt.

Milliseid mänge koolides läbi viia?

Leia allolevalt lingilt juhend, milles on välja toodud võimalusi nii harjutamiseks, meeskondlikeks mängudeks ja võistlusteks.

Mängude juhend

Kust leida vajalikke vahendeid?

Treenimise hõlbustamiseks pakub Eesti päris oma kettatootja Disctroyer ja kettavarustuse maaletooja DiscSport.ee spordivarustust koolisõbralike hindadega.

Eestis toodetud selge värvi- ja märgisüsteemiga kettad on silmapaistva disainiga, mis on inspireeritud igati asjakohaselt lennundusest.

Kirjuta Kasparile ja küsi kindlasti algajasõbralikke ehk “lahjasid” kettaid!

Küsi pakkumist

Eestis toodetud selge värvi- ja märgisüsteemiga kettad on silmapaistva disainiga, mis on inspireeritud igati asjakohaselt lennundusest!

Kirjuta Kasparile ja küsi kindlasti algajasõbralikke ehk “lahjasid” kettaid!

Küsi pakkumist

Kerge kaaluga ja lihtsasti kokkupandav korv püüab kettaid horisontaalselt ühendatud kettidega veelgi paremini!

Kirjuta Marionile ja hangi korvid, mis päriselt kettaid püüavad!

Küsi pakkumist

Kerge kaaluga ja lihtsasti kokkupandav korv püüab kettaid horisontaalselt ühendatud kettidega veelgi paremini.

Kirjuta Marionile ja hangi korvid, mis päriselt kettaid püüavad!

Küsi pakkumist

Seotud uudised

Täiendav koolitus õpetajatele

Eesti erinevates piirkondades osales kokku 53 õpetajat. Esimesed saime ka videosse. Vaata, kuidas neile meeldis!

Külastaja privaatsuse kaitse huvides vajab YouTube teie luba laadimiseks. Täpsema teabe saamiseks palun vaadake meie Andmekaitsetingimused.
Olen nõus