Eesti Discgolfi Liit
Eesti Discgolfi Liit

Discgolf koolidesse

Discgolf koolidesse2024-01-09T15:35:05+02:00

Snäp!i esimese hooaja võitjad on selgunud

Võitjad selgitati neljas divisjonis – põhikooli poisid ja tüdrukud ning gümnaasiumi poisid ja tüdrukud. Lisaks premeeriti iga võistlusklassi parimat puttijat, lähenejat ning pikima viske sooritanut.

Põhikooli tüdrukute esineliku moodustasid Berit Kuusmann, Adele Esnar, Jonell Post ja Margot Klettenberg. Kuusmann viis koju ka parima puttija, Esnar parima läheneja tiitli. Pikima, 107-meetrise viske sooritas Meriliis Uustalu.

Suurim osavõtt oli põhikooli poiste divisjonis, sestap autasustati seal esikuusikut. Auhinnaga said koju minna Taaniel Mehine, Markus Väljaots, Raimo Reiska, Karl Markus Treumuth, Rico Kalde ja Sander Riima. Ka selles võistlusklassis oli parim puttija võitja ehk Mehine, parim läheneja oli 7. koha saavutanud Martin Lill ja pikima viske tegi Treumuth, kelle vise lendas 153 meetri kaugusele.

Gümnaasiumi tüdrukute
üldvõitja oli Gete Kasin, järgnesid Riti Marell Paal, Kariina-Mia Tats ja Margaret Klettenberg. Parim puttija oli Tats, parim läheneja ja pikima viske (101 meetrit) sooritaja Kasin.

Gümnaasiumi poiste
seas võidutsesid Roland Kõur, Keiro Burmeister, Hendrik Steinpilm ja Artur Sprivul. Parim puttija oli Burmeister, parim läheneja ja pikima viske sooritaja Kõur. Kõur kasutas võitmiseks rollerit, mis lõpetas oma teekonna 158 meetri kaugusel.

Eesti Discgolfi Liidu peasekretäri Hristo Neilandi sõnul oli ürituse korraldamine puhas rõõm, sest sari võeti hästi vastu ja erinevate regioonide partnerid olid kohe valmis etappe läbi viima. Nii mõnelgi noorel olid vanemad võistlust vaatamas ja õpetajad tulid Eesti erinevatest nurkadest õpilastega kaasa. “See kõik näitab, et Eestis on ainest discgolfi kui spordiala arengus mitu sammu edasi teha,” ütleb Neiland.

Nii eelvooru kui finaali korralduses käe külge löönud Keiti Tätte sõnul oli väga tore näha nii palju lapsi koos discgolfi mängimas ja nii püüdlikult harjutusi sooritamas: “Just nooremate laste tase üllatas mind väga ning lisaks tüdrukute distantsivisked – mitmed viskasid sinna 100m lähedale ja ka üle selle, väga vinge!” Neiland möönis, et ka põhikooli poiste tase oli väga kõva: “Äge oli näha kui head tehnikat nad juba valdavad!” Korraldajad usuvad, et selline üritus on lastele väga põnev väljakutse ning paljudele ka esimene discgolfivõistlus.

Külastaja privaatsuse kaitse huvides vajab YouTube teie luba laadimiseks. Täpsema teabe saamiseks palun vaadake meie Andmekaitsetingimused.
Olen nõus

Eesti Discgolfi Liit tänab kõiki Snäp!i toetajaid: Eesti Kultuurkapital, PDGA Europe, Talukartul, Amark ehitus, Nõo Lihatööstus, Kommipomm. Finaali toimumisele aitasid kaasa Terminal Oil ja Roosi DG park. Lisaks eriline tänu Eesti discgolfaritele, kes üleskutse peale toetasid finaaletapi auhinnakorvi ketastega: Silver Lätt, Kristin Tattar, Keiti Tätte, Anneli Tõugjas-Männiste, Henar Ruudna, Albert Tamm, Marion Kull.

Kõik divisjonide tulemused: põhikooli tüdrukud ja poisid, gümnaasiumi tüdrukud ja poisid.

Mis on discgolf? >

Siit leiad mängu põhimõtted ja reeglid. Otsi ka lihtsustatud reegleid!

Õppevideod >

Õppevideod selgitavad kõike vajalikku mänguga alustamiseks. Videod valmisid koostöös Eesti Koolispordi Liiduga.

Mängud lastele >

Valik võimalusi harjutamiseks, meeskondlikeks mängudeks ja võistlusteks.

Kust leida vajalikke vahendeid?

Varustust pakuvad Eesti oma kettatootja Disctroyer ning maaletoojad DiscSport.ee, Discgolf.ee, Discgolfar.ee. Küsige julgelt pakkumisi kõigilt.

Koolitus õpetajatele

“Kettagolf koolidesse” kampaania raames osales üle Eesti toimunud koolitustel kokku 53 õpetajat. Esimesed saime videosse. Vaata, kuidas neile meeldis!

Külastaja privaatsuse kaitse huvides vajab YouTube teie luba laadimiseks. Täpsema teabe saamiseks palun vaadake meie Andmekaitsetingimused.
Olen nõus

Seotud uudised