Hooaja algust tuli ka sel aastal pisut kauem oodata ning esimene EDGLi Karikasarja etapp Vooremäel tõi 15.–16. mail kohale täismaja mõlemal päeval. Laupäeval võsid omavahel mõõtu pro-klassi mängijad, pühapäeval harrastajad.

Pildigalerii

Pro-päev

Pro-päeva poodiumid moodustusid eranditult ümbermängimise tulemusena, mis tähendab, et mängijate tase on ühtlaselt kõrge ja konkurents tihe. MPO parimad tulemused, 15 alla par’i, mängisid Lõuna-Eesti radadega tuttavamad mängijad Albert Tamm ja Kristo Raik. Ümbermängimisega kindlustas omale esikoha Raik.

FPO kindla võidu mängis omale Kristin Tattar, ehkki Keiti Tätte sõitis tublisti tuules ja viigistas vahepeal seisugi. Lõpptulemuseks jäi Tattarile -8.

Veelgi kindlama võiduga finišeeris samuti Lõuna-Eesti mängija Kristjan Solodov MP40 divisjonis, mängides tulemusele -14 ja edestades sellega teist kohta üheksa viskega.

MP50-s on mitu mängijat paljudel võistlustel üsna võrdseid tulemusi näidanud. Ka sel korral võitlesid tipus Aivar Hunt ja Tõnu Talimaa, kes tulid rajalt maha võrdse tulemusega +9. Ümbermängimise tulemusena võttis kulla Hunt.

MP60 divisjonis näitas taset Anton Letner, kes võiks omale isegi kõrgema vanuse divisjoni nõuda. Kuid pühendumine on see, mis teeb tuule alla nii mõnelegi ning selle pühendumise tulemusena mängis Letner oma skooriks +16, edestades jälitajat viie viskega.

Pro-päeva võistlusele lisas pinget ka uuendatud EMV-le pääsemise süsteem. Igal Karikasarja etapil saavad omale koha EMV nimekirjas 12 parimat, kel osaluspääset veel ei ole. Nende tulemustega saab lähemalt tutvuda artiklis “Hooaja avamäng selgitas esimesed meistrivõistlustele pääsejad”.

MPO: Kristo Raik (-15), Albert Tamm (-15), Erki Alliksoo (-13)
FPO: Kristin Tattar (-8), Keiti Tätte (-4), Kaidi Allsalu (+6)
MP40: Kristjan Solodov (-14), Raimo Kimmel (-5), Erki Vaigro (-3)
MP50: Aivar Hunt (+9), Tõnu Talimaa (+9), Ago Silm (+11)
MP60: Anton Letner (+16), Ilmar Nopri (+21), Vahur Kapp (+21)

Mida ütlevad võistlejad oma mängu kohta?

Kristo Raik ja Albert Tamm madistasid omavahel kuni lõpuni välja. Kuidas kirjeldab Raik Eesti number üks mängija edestamist?

“Mul on Alberti suhtes alati austus. Oleme argielus head sõbrad, kuid samas võistlusolukorras ka konkurendid. Elame üksteise õnnestumistele alati kaasa ja see on ilus ühendus, seega ülevoolavaid emotsioone selles osas ei olnud. Mõnus sumin ja särin kuni ümbermängimise lõpuni,” ütleb ta.

Oma taseme kohta ütleb Raik, et on tehniliselt ja mentaalselt läbi aegade parimas vormis, millest andis tunnistust eelneval nädalavahetusel koondisega Mäetagusel mängimine.

“Offseason oli tugev – mentaalsed praktikad ning füüsilised ja tehnilised treeningud on vilja kandmas. Mängust rääkides, siis esimesel ringil ma ei saanud puttimisega hästi hakkama. Sain aru, et mu keskmise sõrme küüs oli grammike soovitust pikem ja see segas sooritusvõimet. Ringi keskel lõikasin küüne lühemaks ja putt oli kohe paigas. Tiilt olin üldiselt tugev ja soovitud liine tabasin hästi (green hit 67%). Teisel ringil võtsin fookuseks, et jälgin game plan’i ja annan oma parima. Esimesel rajal par’i päästmine 13-meetrise putiga andis hea enesekindluse, et võib julgelt suruma hakata ja sealt edasi olin sõiduvees kuni lõpuni välja. Hooajale lähen vastu tugeva mind set’i ja hea enesetundega. Hea tiim on kõige aluseks – DG ELITE, DGA, perekond 🤍 Aitäh kõigile kaasaelajatele, EDGL-ile, Siljale ja kaasvõistlejatele! Näeme rajal!”

Erki Alliksoo oli esimene paremusjärjestuses, kes kindlustas omale pääsu Eesti Meistrivõistlustele ning kinnitab, et sellest osavõtt on kindel mis kindel. Oma Karikasarja avaetapi võistlusringe hindab stabiilselt heaks.

“Midagi väga head kokku ei pannud, aga piisavalt hästi, et seekord poodiumikoht kindlustada,” on ta tagasihoidlik.

Et Alliksoo on Lõuna-Eesti mängija, võiks arvata, et Vooremäe rada pakkus eelist, ent tegelikult on tal sinna umbes 100 km sõitu ja väga tihti sinna siiski ei satu. Küll aga harjutas seda omajagu enne võistlust.

“Uut layout’i sai enne võistlust käidud mängimas umbes viis ringi. Uuendused mulle väga meeldisid ja tegid rada kohati ka väljakutsuvamaks, v.a viimane rada, täitsa loto.”

Selle hooaja eesmärk on tal ka edaspidi EDGLi Karikasarja etappidel head tulemust mängida ning koondisetabelisse punkte koguda. “Eestit EM-il esindada oleks vägev!” kirjeldab ta emotsioone juba etteulatuvalt.

Harrastajate võistluspäev

Harrastajate MA2 tulemused ei jäänud sugugi kaugemale MPO omadest. Kaspar Sale mängis tugeva tulemuse -13, edestades teise koha omanikku ühe viskega. Sellised numbrid tõestavad veelgi kõrget taset ning eks näis, kaua need mehed veel harrastajatega mõõtu võtta saavad.

Naistest tegi parima tulemuse, +11, jällegi Lõuna-Eesti mängija Eleri Pastak ning jättis jälitaja selja taha seitsme viskega. Kindel võit ja üleüldiselt tugev tulemus, kuid et kahe ringi vahe oli viis viset, siis viimase ringiga ta rahule ei jäänud.

Juunioride esikoht läks -8 tulemusega Simar Villmannile ning sealgi käis heitlus esikohal tihedas konkurentsis.

MA4 parimad olid +1 tulemusega Lauri Koobas ja Riko Voog. Viimane suutis närvi hoida ka ümbermängimisel ja sellega esikoha kindlustada.

Kümnes korv sai ketta korvi ühe viskega ja selle kalkuleeritud lennu autor oli Gunnar Ersto.

MA2: Kaspar Sale (-13), Gert Urb (-12), Ragnar Karumaa (-5)
FA2: Eleri Pastak (+11), Marje Mölder (+18), Tiina Kaasik (+20)
MJ18: Simar Villmann (-8), Roland Kõur (-7), Henri Vanem (-4)
MA4: Riko Voog (+1), Lauri Koobas (+1), Kalev Mõru (+3)

Mida ütlevad võistlejad oma mängu kohta?

Ma2 esikohamees Kaspar Sale võistles ka eelneval päeval pro-klassis ning tegi lõpptulemuse par’i peale. Harrastajate päeval parandas aga tulemust 13 viskega. Kuidas?

“PRO päeval oli mu mäng suhteliselt tagasihoidlik, draividel polnud üldse särtsu sees, puttisin päris palju paremalt mööda ja eks esimene ring vihm mängis ka palju rolli,” selgitas ta, et ei tasu kuulata konkurente, kes ütlevad, et jäta see vihmavari, vihma ei tule. Õnneks aitas caddy oma vihmavarjuga kettad enam-vähem kuivad hoida. “Siinkohal tänaks Raimondit!”

Pühapäevast ilma kirjeldab ta aga kui parimat, mis olla saaks.

“Esimene ring algas kohe hästi, puti protsent ringist oli lõpuks 100% ja draiv oli suhteliselt paigas. Teine ring alustasin liiderpuulis, esimesest kohast kahe viske kaugusel. Söömisest ja ca tunnisest pausist tekkis kerge väsimus ja kere jõudis maha jahtuda, oli tunne, et siit head nahka ei tule. Esimene rada olin ca 9 meetri peal birdie-putil, eksisin kohe paremalt mööda nagu eelmisel päevalgi. Teisel rajal olin samuti green’il birkut puttimas, panin otse südamesse, ketas ronis imemoodi läbi kettide, tuli korvist välja ja rollis 8 meetri peale. Sealt veel alarauda ja tulemuseks bogey. Veel rohkem oli tunne, et minu rong on läinud, kuid neljas rada, peale kesist avaviset, suutsin teha hea lähenemise ja siis see kõik algas. Võtsin neli birkut järjest, mis viis mu enesekindluse lakke. Teise ringi lõpptulemus -9, kokku -13 ja võit kodus. Tänud Gert Urbile pingelise lahingu eest, tänud kõigile pöidlahoidjatele, korraldajatele ning super puulikaaslastele meeleolukate ringide eest. Siit on hea edasi minna.”

Eleri Pastak on samuti Lõuna-Eesti mängija, kuid ei oodanud Vooremäelt kõrget tulemust.

“Tava asetust olen teinud kõige paremini +15 eelmisel aastal. Seda uut asetust sai proovitud esimest korda kaks päeva enne võistlust ja siis ootused küll kõrged ei olnud, kuna treeningring väga hästi välja ei tulnud. Selle hooaja ettevalmistust ka praktiliselt ei olnud tervislikel põhjustel ja töö tõttu,” kirjeldab ta ootusi enne mängu.

Meelekindlust mängu ajal püüdis ta säilitada uudishimu tagasi hoides ja skoori mitte vaadates.

“Esimese ringi lõpuni polnud mul oma skoorist õrna aimugi. Olin üllatunud, kui tulemuse teada sain,” ütleb ta, kuid tunnistab, et teise ringiga ta rahul ei olnud, sest kordas samu vigu, mis esimesel. Samas tunnistab, et uus rada meeldis.

Hooaja jooksul soovib ta võimalusel osaleda kõigil Karikasarja etappidel ja võtta ette ka esimene välisvõistlus, Tyyni, kui Soomepoolsed korraldused seda peaks lubama.

“Tahaks osaleda ka EMV-l. Lisaks paarikatel, Estonian Openil ning Prodigy Championshipil. Pikemaid plaane pole veel mõelnud, vaatab samm sammu haaval. Juba see hooaeg (minu jaoks siis teine DG aasta) on minu jaoks päris väljakutsuv, kuna palju on neid võistlusi, kus ei ole veel osalenud.”

Ma2 viienda koha omanik Anthony Enden teab, kuidas kohe hooaja alguses tulemust mängida.

“Hea vormi ja edu saladus on üks hea smuuti retsept,” ütleb ta naljaga. “Tegelikult on ilmselt minu esialgse hea hoo peamisteks teguriteks enesekindel putt, üsna mitu astet paremaks ja usaldusväärsemaks treenitud eestkäe visked ning paremad otsused visete valikul. Kindlasti tuleb tunnustada ka kallist elukaaslast ja caddy, kellest oli pühapäeval väga palju abi.”

Mõned kripeldavad hetked on siiski mängust välja tuua.

“Kui miskit välja tuua, mis nendest kahest ringist kripeldama jäi, siis tuleb kindlasti välja tuua teise ringi otsustavad hetked: 15. korvi birdie-to-bogey ja ringi viimasel ehk esimesel korvil birdie-puti eksimus 8-9 meetri pealt, mis oleks andnud soolo kolmanda koha. Ju siis alateadvuses seni väga kindel putt lõi kõikuma ja tasuks ümbermängimise 5. koht, millega tuleb siiski rahul olla. Eks paari nädala pärast Metsajõe ja Järva-Jaani radadel toimuval teisel etapil tuleb olla veelgi enesekindlam ja minna selle poodiumikoha järele.”

Liitu EDGL uudiskirjaga

kui soovid end hoida kursis EDGL tähtsamate tegemistega. Uudiskiri ilmub kord kuus.

Loe lisaks ka: