Annikoru discgolfipark alustas tegevust 2012. aastal. Kui parki planeeriti, võeti eesmärgiks teha see võimalikult tasakaalukas – pargis on 6 eestkäe- ja 6 tagantkäerada ning 6 mõlema viskestiiliga sobivat rada. Park ongi ehitatud eesmärgiga seal suuri võistluseid korraldada ja tundub, et see on ka õnnestunud. “Me oleme algusest peale asja teinud südamega ja senini on tagasiside positiivne. Oleme saanud tunnustust siit ja sealt,” ütleb raja haldaja Margus Lepasaar. Tema sõnul on Annikoru park ideaalses konditsioonis ja valmis kõiki võistlejaid vastu võtma.

Kahjuks on Annikoru discgolfipark seoses värskeimate uuendustega sattunud ka kriitikarahe alla. Nimelt võeti sel kevadel ette juba 2022. aastal tekkinud plaan teha 9. raja korvi ümbrusesse teadaolevalt Eesti esimene disain-bunker, mis taevavaates on Annikoru Discgolfi Klubi logo kujuga. Sotsiaalmeedias tõstati aga teema, kas selline kunstlik lisand korvi ümber on vajalik? Lepasaarelt selle kohta küsides tõdes ta, et ei lase end nendest kommentaaridest liigselt häirida: “Me võtame meeleldi vastu asjaliku kriitika ja tagasiside, aga kritiseerimine ainult kritiseerimise pärast on mõttetu.” Mees seletas ka somes otsuse tagamaid, loe neid siit.

Lepasaare sõnul on Annikorus suurim võiduvõimalus targal mängijal: “Siin on edukas mängija, kes enne igat viset mõtleb kõik oma käigud läbi – kuhu täpselt ketas maanduma peab, et saaks sealt edasi mängida.” Kui Lepasaarelt küsida, mis soovituse ta mängijatele rajale kaasa annab, on vastus kiire ja konkreetne: “Kainet mõistust!”

Ta toob ka välja, et kuigi Annikoru pargi signatuuriks on sirgunud 18. rada, siis tema isiklik lemmik on kuues: “Hästi tehniline rada, aga kui sul on pikk, täpne ja kontrollitud vise, on sul võimalus konkurentidega vahe sisse mängida.” Keerulistest radadest toob ta välja 11., 12. ja 14. raja: “Need rajad võivad korralikult karistada.

Tundub, et karistamise teed läheb sel korral ka ilm – nii laupäevaks kui pühapäevaks lubab ilmateade äikest. Sekka küll ka päikest. Mis muud, kui vihmavarjud kotti!

Vaatame üle ka mõned põnevad grupid:

10:20 Tarvo Tats, Sten Paavo, Eno Juul, Raimo Kimmel

10:40 Kristi Rogenbaum, Keiti Tätte, Jonell Post, Aveli Juursalu

11:20 Triinu Orgla, Kadri Akk, Monika Kroon

13:50 Björn Marrandi, Marger Krumm, Tambet Nugin, Mathias Villota

14:00 Erki Kurakin, Roland Kõur, Keiro Jõgisalu, Anthony Enden

Nagu ikka, siis skoorid Disc Golf Metrixis ja PDGA Live’is.

 

// Päisepildi autor Kristjan Noormets

Liitu EDGL uudiskirjaga

kui soovid end hoida kursis EDGL tähtsamate tegemistega. Uudiskiri ilmub kord kuus.

Loe lisaks ka: