Eesti discgolfi koondise kapteni konkursil kogus enim punkte klubi Disc Golf Factory liige Siim Ühtid. Punkte andsid EDGLi juhatus, spordi-tehniline komisjon ning tippmängijad.
Koondise kapteni konkursi raames saatis oma avalduse kolm kandidaati – Raimo Kimmel, Ralf Rogov ja Siim Ühtid. Lisaks kirjalikule materjalile viis EDGL kõigiga läbi vestluse, mis olid väga toredad ja silmiavardavad.
Kogutud info põhjal jagasid punkte juhatuse liikmed, spordi-tehniline komisjon tervikuna ning omapoolse tagasiside, hinnangu ja eelistuse kandidaatidele andsid ka Kristin Tattar, Albert Tamm ja Keiti Tätte. Koondtulemusena kogus enim punkte Ühtid, edestades konkurente 3 ja 12 punktiga.
President Timo Juursalu ootab huviga uue kapteni ametiaega. “Nii intervjuu kui ka kirjaliku visiooni põhjal jäi mulje, et tegemist on väga võimeka tiimijuhiga. Täna jõudsime arutada üht uudset kontseptsiooni, kuid kõige esimene ülesanne on siiski esimene laager ette valmistada,” rääkis Juursalu.
Kes on Siim Ühtid?
Ühtid on ehk silma jäänud välismaiste mängijate nagu Chris Dickerson ja Jeremy Koling intervjueerimisega, kuid ta on ka ise aktiivne mängija ja püüab pidevalt areneda. Kui veel eelmisel aastal võistles Ühtid karikasarjas harrastajana, siis selle aasta talvistel juba MPO divisjonis ning saavutas tugeva kuuenda koha. Igapäevatöö jääb peamiselt tiimi juhtimise valdkonda, aga vähesel määral ka raamatupidamise, nii et kulude ja tuludega majandamine ei ole tema sõnul midagi uut. Juhi ülesanne on Ühtidi hinnangul olla eelkõige toetav ning probleemide korral tuvastada nende põhjused.
Mis emotsioonid sind valdasid, kui uudisest kuulsid?
Natuke tuli ootamatult! Kuidagi selline, et oli üks intervjuu ära ja järsku oligi, mis päev see oli, laupäeva pärastlõunal, et olime just sünnipäevale minemas ja selline väga huvitav kõne tuli. Aga muidu oli vägev!
Oled sa valmis selleks vastutuseks?
Ma loodan küll. Üldiselt mulle vastutus reeglina on meeldinud ja nüüd tuleb lihtsalt edasi liikuda. Ma arvan, et ma olen valmis selleks ja ma arvan, et tuleb sisse elada ja siis tunnebki juba rohkem, et mis täpselt reaalselt vaja teha on.
Mis sa arvad, mis osutusid sinu puhul kaalukaks, mis võib-olla ka tagasid sulle selle koha?
Üldiselt mulle meeldib jääda rahulikuks igas olukorras. Kasvõi intervjuu on ka ikkagi mingil määral pingeline, eriti kui seal on viis pluss inimest, kes intervjueerivad, aga tuleb lihtsalt jääda rahulikuks. Ma arvan, et see aitab ka mängus kaasa, see pingetaluvus, võib-olla ratsionaalne mõtlemine selle koha pealt. Ei tasu väga palju üle mõelda.
Ja kindlasti see juhtimiskogemus on see, mis mul annab juurde. Selles mõttes, et kapten peaks olema juhtiv isik ja juhtimiskogemus on seejuures väga-väga oluline, et kuidas inimesi kuulata ja kuidas neid juhendada. Ei peagi olema ju täpselt see, et nüüd pead nii tegema ja naa tegema, aga lihtsalt see, et olla tugiisik rajal või raja kõrval. See on kogemusena mul olemas.
Discgolfi poole pealt ma olen ka ikkagi järjest pikalt mänginud, kogemusepagas on päris hea, olen ka päris palju näinud, et ma arvan, et sealt see kokku tulebki.
Mis sa arvad, kui hästi sa tunned Eesti discgolfimaastikku mängijate mõttes – nende mänguoskusi, stiili, mentaalset olekut? Kui palju sa oled juba jälginud seda?
Olen jälginud ja nüüd viimasel ajal isegi rohkem. Eks see ongi niimoodi, et mida aeg edasi, seda rohkem jälgin. Tänapäeval on seda kajastust ka juba rohkem, et Indrek teeb intervjuusid ja räägitakse lähemalt inimestega ja ega enamus probleeme ongi pigem selles, et sa ei saa inimestega kontakti nii-öelda, et sa näed ta tulemust, aga nagu kui pilte ei ole, kui pärast mingit intervjuud ei ole, siis ega sa rohkem ei teagi, kui see, et ta mängib mingit tulemust. Aga nüüd ise ka võisteldes kõrgemas klassis juba, siis puutud kokku teistsuguste mängijatega ja parema klassi mängijatega ja sealt see tulebki, et sa nagu hakkad mõistma, kuidas keegi mängib.
Sa mainisid, et kandideerisid euroopakatele kommentaatoriks. Nüüd sa kandideerisid koondise kapteniks ja said. Kuhu sa jõuda tahaksid discgolfimaastikul?
Ei teagi, mis see siht peaks siin olema. Discgolfimaastik on natuke noor veel, et öelda täpselt, kuhu tahaks jõuda ja tuua paralleele mingi muu maailmaga, ütleme suusatamisest Timo kindlasti oskab hästi tuua paralleele, et mis need kohad või ametid on, mida võiks teha. Aga mulle meeldib olla hästi mobiilne, ma ei ole seotud igapäevatöös ühe asukohaga ja ma arvan, et see annab nii palju võimalusi juurde. Raske öelda, kuhu jõuda tahan, aga ma tean, et discgolf on tulnud ja ta on jäänud minusse.