MA4 Karel Piirimaa

MJ18 Simar Villmann

Seotud uudised

Aasta esimene linnuke kirjas ja karikasarjade võitjad selgunud

Pro Open meeste divisjonis võttis väga tasavägise võitluse järel võidu Kristo Raik tulemusega -17 alla pari. Talle järgnesid Mauri Villmann (-16) ja Egert Hütt (-15). Raik on peale võistlus rõõmus, et selle aasta esimene võit tuli EDGL’i PRO karikasarja avavõistluselt.

“Minu jaoks tuli võit ootamatult, sest nädala alguses sain külmetada ja ei eeldanud midagi suurt enda sooritusest, aga näed.. elu üllatab nendel hetkedel, kui seda kõige vähem ootad. Teisalt ma tean, et Jõulumäel võidetud EDGL’i PRO etappi võib nimetada ka töövõiduks – saan öelda, et minu 10-aastase discgolfikarjääri jooksul on tegemist läbi aegade parima off-season’i ettevalmistusega ning tänutunne on suunatud Raiko Kokmanni ja lao discgolfi pundile, aitäh!”

Tema sõnul polnud ilm faktor, sest MPO kõrgemas järjestuses mängijad said nautida päikest, ent varajasemad puulid pidid kogema paduvihma, külma ja suuremaid tuuleiile. “Golf stardi võlud ja valud,” võtab Raik olud kokku. Ta leiab, et enda mängu osas on veel palju mikrodetaile, mille osas tööd teha – finaalringil ei saanud eestkätt päris hästi toimima ja paar lihtsat puti eksimust tuli ka sisse, aga statistiliselt puttis ta 3% paremini kui möödunud nädalavahetusel Vilniuses, seega väikesed muudatused kannavad vilja. “Suures pildis olen sooritusega rahul. Lasen kehal paar päeva taastuda ja siis tagasi treeningrutiinide juurde. Järgmine siht ja fookus on suunatud Kiiule, kus toimub teine EDGLi PRO karikaetapp! Ootan põnevusega.”

Ka Pro Open naistel jagus põnevust viimase ringi lõpuni. Uhke võitjana lahkus Jõulumäelt Kaidi Allsalu (-11), kelle selja taha jäid Teele Toomsalu (-8) ja Keiti Tätte (-7). “Võistlus oli nagu ikka – alguses paar rada mõnus ärevus sees, kuid üldiselt väga rahulik. Ma ei mõelnud ilmale liiga palju ja mõjutused olid minimaalsed ning võib-olla rohkem puttimisel. Suur rõõm oli esimeselt etapilt väljuda võitjana. Jõulumäe metsad on alati mulle meeldinud, seal valitseb mingi teatud rahu minu jaoks. Mõnus on tagasi olla võistluskarussellis ja kõiki tuttavaid nägusid jälle näha,” võtab Allsalu võistluse kokku.

Mauri Levandi

MP40 divisjoni võidukarikaga lahkus Aimar Alesmaa, kes viskas tulemuseks -13 alla pari, teise koha noppis Rait Saluri (-7), kolmanda Magnus Kõur (-3). FP40 divisjonis võidutses Tiiu Kull (+9), järgnesid Triinu Orgla (+17) ja Evely Vinni (+19).

Samal ajal, kui Pro divisjonid madistasid Kollasel rajal, hõivasid harrastajad Punase. MA3 divisjonis haaras võidu põneva ümbermängimisega Allan Lullu (-3), sama tulemuse viskas ka Märt Aolaid, kolmandal kohal lõpetas Janno Abner (-1). MP60 divisjonis võidutses Ermo Veelain (+15), järgnesid Ago Silm (+16) ja Hillar Neiland (+23). Kui FP50 esimese koha võitja oli peale ringi lõppu selge ja selleks oli Margit Viilep (+22), siis järgmised kohad selgusid juba ümbermängimisega. Teise koha sai selle tulemusel Heidi Talumaa (+30), kolmanda Eve Jänes (+30) ja neljanda Eve Maido (+30). MJ15 arvestuses võitis Taaniel Mehine (-3), teisena lõpetas Uku Gregor Randes (E), kolmandana Aaron Kroon (+9). FJ15 divisjonis läks rajale kaks mängijat, Jonell Post ja Kariina-Mia Tats – erilised kiidusõnad julguse ja ettevõtlikkuse eest end Jõulumäe metsade vahel proovile panna!

Ivo Kraus

Harrastajate teine võistluspäev tõi samuti palju põnevust. MA2 divisjonis oli võidukas Hillar Reissaar (-6), järgnesid Kalev Kalm (-4) ja Karl Lilles (-1). FA2 võitlus oli eriti tasavägine, sellest väljus võitjana Regina Lukk (+25), napilt kannul Siiri Mugra (+26) ja Ulvi Eit ning Kristi Prik (+27). Ümbermängimise tulemusena läks kolmanda koha karikas Ulvi Eitile. MJ18 divisjonis viis võidu koju Mihkel Toomsalu (-1), Keiro Burmeister (+5) lõpetas teisena ja Gregor Rande (+6) kolmandana. MP50 võidukarikas läks koju Margus Soonega (+5), teiseks tuli Gunnar Ersto (+7) ja kolmandaks Roland Tiik (+9).

Palju õnne kõikidele võitjatele ja suur tänu meie toetajatele – Coolbet, Värska Originaal, Sportland, Nick’s, Cramo, Pärnu Keskus ja Pure disc.

Jõulumäe etapilt teenisid pääsme Eesti Meistrivõistlustele järgmised Kristo Raik, Egert Hütt, Rauno Esaul, Ronald Paju, Tõnis Soppe, Kerdo Lepasepp, Roland Kõur, Keiti Tätte, Kaire Tekku, Kristi Rogenbaum, Aimar Alesmaa, Velory Kais, Magnus Kõur, Eno Juul, Tarvo Tats Tiiu Kull ja Triinu Orgla.

Vaata ka ürituse fotogaleriisid: Ivo Kraus ja Mauri Levandi

Järgmine PRO karikasarja etapp toimub 28.-29. aprillil Kiiul, harrastajatel 11.-12. mail Olustveres.

By |15. aprill, 2024|Categories: Karikasari, Karikasari AM, Karikasari PRO|0 Comments