Pühapäeval asub koondis teele Tšehhi, et esindada Eestit 2021. aasta Euroopa Meistrivõistlustel. Tagumine aeg on olla valmis nädalaks täis treeningringe, piirangutele vastavaid ühistegevusi ja neli päeva võistluspinget Konopiště korvide vahel. Kuidas on meie sportlased selleks valmistunud ja mis neid ees ootab, rääkis koondise kapten Raimo Kimmel.

Koondise moodustamisel on abiks koondise abitabel, mis kätkeb endas iga potentsiaalse koondislase viimase kahe aasta võistlustega teenitud punkte. Analüüsiva osaga panustavad koondise kapten ja ka päris tipumängijad ise. Lõpliku nimekirja koostab aga spordi-tehniline komisjon, mille omakorda peab kinnitama EDGL-i juhatus.

Lisaks punktivõistlustele on hooaja jooksul korraldatud ka kolm n-ö kontrollvõistlust ja tehtud erinevaid osavusteste.

Kevadises laagris Jõulumäel viisime läbi erinevaid teste, nt lähestumised nii eest- kui ka tagantkäega erinevatelt kaugustelt, puttimise rutiinid erinevatelt kaugustelt, viske kiiruse testid jmt,” rääkis Kimmel ning lisas, et tegelikult on koondislaste mänguvormil silma peal hoitud terve hooaja vältel jooksvalt. Suuresti on tegemist meil ikkagi individuaalse alaga ja ettevalmistusprotsess on igaühel erinev. Uskuge või mitte, aga ka discgolfis tuleb tippvorm ajastada õigele hetkele”.

Laagris jagas ka mentaalse poolega toimetulekuks näpunäiteid Hristo Neiland.

“Mentaalne valmisolek mänguks ja mängu ajal on pagana oluline, tuleb välja. Selleks, et vastu võtta pingelise mängu ajal õigeid otsuseid, on vaja piisavalt külma närvi,” märkis Kimmel vajadust sellealaseks koolituseks.

Füüsilise poole eest hoolitsemiseks käis soojendusrutiinidest veel teadmisi jagamas füsioterapeut Jörgen Puis.

Kuid jätkates testide teemal, siis on igal EM-il võistlejal kohustuslik läbida TD ehk tournament director’i eksam. Miks?

Teatavasti ei ole meie mängus eraldi kohtunikke, kes mängijatega kaasas käivad ja lahendaksid erinevaid olukordi, mis võivad tekkida mängu reeglite osas. Sellepärast on vajalik, et iga osaleja teaks ja tunneks ise hästi reegleid. Ja parim kinnitus sellele on, et mängija on teinud TD ehk discgolfi alaste teadmiste eksami. Selles testis on päris palju küsimusi erinevate mängusituatsioonide kohta, mis võivad ette tulla ja siis tuleb neile leida õigeim lahendus lähtudes PDGA discgolfi ametlikest reeglitest,” selgitas Kimmel.

Kohapealne toimetamine Tšehhis käib kindla graafiku alusel.

Asi on isegi nii täpsuseni paigas, et ametlikul treeningringil tohib ühes grupis koos olla kuni neli mängijat. Igal rajal tohib iga mängija teha kuni kolm avadraivi ja kuni kaks lähestumist ja putti,” valgustas ta olukorda. “Aga kõik ikkagi selleks, et kõigil oleks võimalus võistlusrajaga tutvuda ja mänguplaanid paika seada. Ei kujutaks hästi ette, et tahad minna trenni tegema ning esimesele rajale jõudes pead ootama järjekorras tunde, et üldse rajale pääseda.”

Mängijad on jaotatud kahele erinevale rajale. Mehed, naised ja juuniorpoisid mängivad Franz Ferdinand rajal, mida on varasemalt kasutatud ka Konopište Open rajana. Kimmel ise neid mänginud ei ole, kuid ütles kaardile toetudes, et radade keskmine pikkus on 183,5 meetrit ja kokku on ainult kolm par 3 rada. Lihtsa topsirajaga justkui tegemist ei ole, kuid tippmängijad on tippmängijad põhjusega. Vaata videost, kuidas juba 2017. aastal vallutas Kristin Tattar esimese korvi. Sama tegi ka Silver Lätt 7. korvil ning Martin Rotmeister 6. korvil.

Vanemate divisjonide esindajad ja juuniortüdrukud mängivad Konopiště Meadows rajal, mille keskmine korvide pikkus on mõnevõrra väiksem – 125,5 meetrit – ning kokku on 11 par 3 korvi. Üldkaart aga Kimmeli sõnul õiget aimu ei anna.

“Kui seal on mingeid kõrguste vahesid ja kitsaid metsaseid radu, siis võib ka 66-meetrine rada osutuda päris keeruliseks. Seega ilmselt on mõlemad rajad väga nõudlikud ja midagi lihtsat ees ootamas ei ole,” sõnas ta.

Koondise kapteniks olemine tähendab Kimmel hinnangul vastutust, et koondises oleks meie parimad mängijad ja et mängijad saaksid keskenduda ettevalmistusele. Ka laagrite korraldamine on osa kapteni ülesannetest. Vähemalt Kimmeli ülesannetest, sest selliseid laagreid tema teada varem tehtud ei olegi. Tagataustal käib veel transpordi, majutuse jmt tagamine.

“Õnneks on mul nendes asjades abilisi, või õigemini mina olen abiline. Kuna kulud katab ja mängijad kinnitab EDGL, siis koostöös STK ja Liidu juhatusega oleme neid asju planeerinud ja ette valmistanud,” täiendas ta.

Lisaks on Kimmelil nõuandeid pakkuda ka päris oma isiklikust varrukast.

Mul on mängijana kümme aastat kogemust ja EM-il olen varasemalt käinud kahel korral. Üht koma teist olen näinud ja läbi kogenud ja ehk vajadusel saan koondise debütante nõustada. Euroopakad on ikkagi euroopakad ja seal esimese ringi avaviskel võtab isegi minul jala värisema. Olen selles päris kindel,” muigas ta.

Liitu EDGL uudiskirjaga

kui soovid end hoida kursis EDGL tähtsamate tegemistega. Uudiskiri ilmub kord kuus.

Loe lisaks ka: